ביום שבת האחרון השתתף שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון באירוע "שבתרבות" בעפולה. ציוץ בטוויטר של ערוץ 10 ציטט את השר לשעבר שהתייחס ליחסי סוריה-ישראל ומילותיו השאירו הרבה שאלות בחלל החדר: "אנחנו לא צריכים להתערב בסוריה. דאע"ש ירו עלינו פעם בטעות ומיד התנצלו". בעקבות ההתבטאות, החלו ערוצי תקשורת בארץ ובעולם להתייחס לפשר דבריו, המעלים את השאלה התמוהה – האם לישראל יש ערוץ תקשורת לארגון הטרור הרצחני?


דבריו של יעלון התייחסו ככל הנראה לתקרית שאירעה בחודש נובמבר האחרון – כוח דאע"ש ירה לעבר כוח צה"ל שסייר סמוך לגבול בדרום רמת הגולן. בעקבות התקרית ביצע צה"ל תקיפות באמצעות כלי טיס של חיל האוויר על מתקן של הארגון הטרור.

לטענת יעלון, מדיניות ישראל כלפי המצב בסוריה היא ניטרלית. ישראל, כמו מרבית העולם המערבי, מחשיבה את ארגון המדינה האיסלמית שפועל בשטחי סוריה ועיראק כקבוצת טרור רצחנית, וככזו, כל קשר איתה הוא מחוץ לחוק. פרסומים ממקורות זרים חושבים אחרת: בהתבסס על פליטת הפה של שר הביטחון לשעבר, נראה כי בין ישראל לתא של הארגון האיסלמיסטי הקיצוני שלוחם בצד הסורי של רמת הגולן, ישנו ערוץ תקשורת פתוח.

למרות היות מדינת ישראל "ניטרלית", נזכיר כי רק בחודש שעבר אישרה ישראל באופן חריג כי ביצעה תקיפה בסוריה, במסגרתה תקפו מטוסי חיל האוויר משלוח נשק אסטרטגי בצפון סוריה שיועד לארגון חיזבאללה.  

דווקא בדמשק לא הופתעו מאמירתו של יעלון. לפי הממשלה הסורית, התקיפות הישראליות בסוריה נעשות בצורה מכוונת ומועילות לחזית של ארגון המדינה האיסלמית וקבוצות טרור נוספות. "ישראל עוזרת לקבוצות הטרור בכל פעם שהצבא הסורי מתקדם", הצהיר אסד בתחילת החודש וטען כי ישראל נותנת יד לארגוני הטרור בארצו. "ישראל תוקפת באמצעים שונים ותומכת בארגוני הטרור כדי למנוע מהם לאבד את השליטה בשטח", הוסיף המנהיג הסורי.

יעלון עצמו סירב להגיב לאמירות או לאשרן.