פזם
ג'ון בונד (צילום: צילום מסך מתוך הפייסבוק של Erin Bond‎‏)
ג'ון בונד. הלוחם שזכה בכלייה של קמאייב
|
צילום: צילום מסך מתוך הפייסבוק של Erin Bond‎‏

"חלק ממנו תמיד יהיה איתי": הפגישה בין הלוחם לאלמנה שתרמה את איברי בעלה

בחודש שעבר, נהרג בפיגוע ירי בפיטסבורג אנטון קמאייב, תייר רוסי שהיה בעיצומו של טיול בארה"ב. אלמנתו החליטה לתרום את איבריו ואלו הצילו ארבעה אזרחים אמריקאים. אחד מהאזרחים שזכו לקבל את האיברים הוא ג'ון בונד, לוחם לשעבר בצבא ארצות הברית

פז"ם | פורסם 16:55 08.01.18 

שנה גודל אות

אנטון קמאייב, אזרח רוסיה שהגיע לביקור בארצות הברית, נרצח לפני כחודש בפיגוע ירי בפיטסבורג, פנסילבניה. קמאייב, 35, מאמן כושר במקצועו, נורה בראשו בחילופי אש שבוצעו על רקע פלילי. לטענת המשטרה קמאייב נורה בשוגג ולא היה קשור לתקרית הירי.

קמאייב נותח ומצבו היה קריטי במשך כ-9 ימים, עד שנפטר מפצעיו ב-28 בדצמבר. אשתו, שהוטסה במיוחד מסיביר לארצות הברית כדי להיפרד, החליטה לתרום את איבריו שיצילו את חייהם של ארבעה אנשים.

אחד מהאנשים שזכו לקבל את איבריו של קמאייב הוא ג'ון בונד, לוחם לשעבר במשמר הלאומי של ארה"ב שהיה בראש רשימת ההמתנה להשתלת כליה. בונד הוזעק לפיטסבורג ותוך שעות ספורות כבר היה על שולחן הניתוחים. מאוחר יותר, קיבלו בונד ואשתו מידע על התורם. תחילה נודע להם שהוא היה גבר רוסי צעיר ובריא. כמה ימים לאחר מכן הם גילו שהוא נורה למוות. אחרי חיפוש קצר בגוגל, הם הגיעו למסקנה שזה חייב להיות קמאייב.

ביום חמישי האחרון, יצר בונד קשר עם אלמנתו של קמאייב והשניים הצליחו להיפגש רגע לפני שהיא חזרה למולדתה. "מה אומרים למישהי שאיבדה את בעלה ושהילדים שלה איבדו את אבא שלהם?" שאל בונד בפגישה. אחרי חיבוקים ובעזרת מתרגמים, הוא הודה לה על שהסכימה לתרום את איברי בעלה ולמעשה להציל את חייו. "חלק ממנו תמיד יהיה איתי", סיכם בונד. "תודה שבחרת לתרום".