איראן חשפה היום (ראשון) לתקשורת בטהרן טיל מדויק מייצור עצמי בשם ראאד 500. על פי סוכנויות הידיעות הטיל שפותח על ידי אנשי משמרות המהפכה הוא גרסה משודרגת לטיל הפתאח 110.

מפקד משמרות המהפכה גנרל חוסיין סלאמי ומפקד זרוע האוויר והטילים אמיר עלי חאג'יזדה שהציגו את הטיל טענו כי הוא יכלול מנוע חדשי בשם זוהאיר ויהיה קל-משקל לעומת הפתאח, אבל בעל טווח דומה המוערך בכ-200 קילומטרים.

"הפיתוח מאפשר לאיראן לייצר טילי קרקע-קרקע קלים לנשיאה", טענו האיראנים, "יחד עם מכ"ם זעיר שיאפשר להם לתמרן בהצלחה ולחדור מערכות הגנה והכל בעלות נמוכה יותר".

ישראל כבר הבהירה בעבר שהיא רואה בפרויקט הטילים המדויקים של איראן וחיזבאללה איום אסטרטגי ושלא תשלים עם משלוחי הנשק שמוציאה איראן לגבולות המדינה בסוריה ולבנון. 

פרויקט הטילים של חיזבאללה (צילום: דובר צה
פרסומי צה"ל על דיוק הטילים של חיזבאללה. איראן היא הספקית|צילום: דובר צה"ל

איראן מעודדת מהמתקפות האחרונות שלה על בסיסי צבא ארה"ב בעיראק בתגובה לחיסולו של קאסם סולימאני שגם אם לא גבו קורבנות בנפש התבררו בהמשך  כי גרמו לעשרות נפגעים בקרב הכוחות האמריקאים.

יחד עם המתקפה על מתקני הנפט בסעודיה והפלת מטוס ללא טייס אמריקני איראן הראתה בחודשים האחרונים שהיא מעזה לא רק לאיים אלא גם לתקוף.

כפי שהם נוהגים לעשות האיראנים הציגו את הנשק החדש בהפצת סרטונים בסוכנויות הידיעות בהן נראים רגע חשיפת הטיל, שיגורים שונים שלא ברור כמה הם עדכניים וראיונות לתקשורת של שני הגנרלים שצוינו והכל כדי לתחזק את המסרים המאיימים מטהרן, שפעולותיה בשנה האחרונה בעיקר לימדו שאין לזלזל בהם.