גאווה
גל טופולנסקי (צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור)
גל טופולנסקי. "תמיד הילדים היו מציקים לי, רודפים אחריי בהפסקות"
|
צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור

על הגל: רקדן, דוגמן, הומו גאה – ובן של אגדת כדורגל ישראלית

הכירו את גל טופולנסקי, רק בן 21 וכבר רקדן מצליח שהופיע ברחבי העולם, דוגמן לוהט שמככב בקמפיינים והומו גאה. בין השאר, הוא גם בנו של שחקן הכדורגל האגדי שרגא טופולנסקי, שנחשב בעבר לבלם הטוב בישראל. גל מספר איך הגיב כוכב הכדורגל ליציאה מהארון, מה דעתו על מירי רגב ומה הוא מחפש בגבר שלו. כן, חברים, הוא פנוי להצעות

איליה ברבנר | mako גאווה | פורסם 07:00 12.08.16 

שנה גודל אות

כבר בגילו הצעיר גל טופולנסקי בן ה-21 מבת חפר כבש פסגות בעולם הריקוד והופיע על במות ברחבי העולם. את כישרון הריקוד הוא החל לטפח בגיל 3. הוא בוגר להקת המחול הקיבוצית בהנהלת רמי באר ובית הספר "המסלול" בניהולם האמנותי של נעמי פרלוב אופיר דגן, ובימינו הוא רוקד בהרכב של הכוראוגרפית אודליה קופרבקג. טופולנסקי הופיע בפסטיבל "Beijing International Ballet Invitational" היוקרתי לצד גדולי הרקדנים מכל העולם, עם המופע "NOCES" של אנג'לאן פרלז'וקז' (מהכוראוגרפים המפורסמים בצרפת) ו"הארי" של הכוראוגרף ברק מרשל.

>> קשה לצפייה: בני הזוג הוכו באכזריות במהלך החופשה

>> מעניקים מדליות לספורטאים הלוהטים של ריו 2016

לאחרונה חתם החתיך הבלונדיני בסוכנות הדוגמנות Sharon Agency של אופיר שרון. מהר מאוד הוא נבחר להיות הפרזנטור של סטודיו "ביקראם יוגה" (שיטת אימון של יוגה בחדר חם) מדיטציה בתנועה, והצטלם לקמפיין של החברה. "אני מאוד אוהב יוגה גם בחיים הפרטיים שלי, זה משהו שעושה לי טוב לנפש ואני בן אדם עצבני ביום-יום שלי. מאז שאני עושה יוגה אני בן אדם יותר רגוע. היוגה מחזיקה אותי 'נושם' לאורך כל היום". כעת, אחרי קמפיין ראשון, הוא מתכוון לכבוש את עולם הדוגמנות.

גל טופולנסקי (צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור)
"היוגה מחזיקה אותי 'נושם' לאורך כל היום"
|
צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור
בין השאר, גל הוא גם בנו של שחקן נבחרת ישראל שרגא טופולנסקי, שנחשב בשנות ה-70 וה-80 לבלם הטוב בישראל. אחרי שנים שידע שהוא נמשך לגברים, הוא יצא מהארון מול אביו שמגיע מאחד התחומים היותר מאצ'ואיסטיים, שההומופוביה בו עדיין חיה ובועטת. על תהליך גיבוש המיניות שלו מספר גל: "מגיל קטן הייתי ילד מאוד נשי והייתי רקדן. גדלתי בבת חפר, ליד נתניה, לא מקום ליברלי ומתקדם במיוחד. תמיד הילדים היו מציקים לי, רודפים אחריי בהפסקות. מכיתה ז' לא היו לי הרבה חברים, בעיקר ידידות, ולקראת סוף כיתה י' הגעתי להבנה שאני נמשך לבנים והחלטתי להתנסות".

אז איך סיפרת לאבא?
"מאוד חששתי לספר לו. חשבתי שהוא לא יקבל את זה יפה. לפני שנתיים אבא שלי שאל אותי 'מה עם חברה?', אמרתי לו שאין וגם לא תהיה. להפתעתי הוא קיבל את זה מדהים, יותר טוב ממה שציפיתי שהוא יקבל. כל המשפחה קיבלה את זה מאוד יפה. גם אחיה של אמא שלי הומו וגם הוא התקבל בחיבוק כשיצא מהארון לפני שנתיים".

גל טופולנסקי (צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור)
"הייתי ילד מאוד נשי"
|
צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור
"אני לא חושב שלאבא שלי הפריע שעסקתי עוד כילד במשהו שנחשב 'לא גברי' כמו ריקוד", גל מוסיף, "הוא אפילו היה מתגאה בי לפעמים שהבן שלו רקדן. אבא שלי עשה הכל בשביל שהוא יצליח בעולם הכדורגל כי הוא כל כך אהב לעשות את זה, ולכן אני חושב שכשהוא ראה שאני כל כך אוהב לרקוד אז הוא עשה הכל בשביל שאני אצליח בעולם שלי".

למה בעצם החלטת להתחיל לדגמן?
"אני מופיע כרקדן בכל מיני מקומות בארץ, יום אחד ראתה אותי מישהי מ-Sharon Agency ומסתבר שהיא פנתה למנהלת של הלהקה, שכמובן עשתה את החיבור בינינו. אני מאוד נהנה להצטלם ורואה בזה גם סוג של אמנות של הגוף, אבל קודם כל אני רקדן. בסוכנות נתנו לי יחס מאוד אישי ועבדו איתי בדיוק כמו שראיתי נכון, ואני מוכרח להודות לאופיר שרון בעל הסוכנות שהאמין בי ודחף אותי קדימה".

גל טופולנסקי (צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור)
"אבא עשה הכל בשביל שאני אצליח"
|
צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור
טופולנסקי עבר לא מעט רגעים קשים בחייו, אבל הדבר הקשה מכל שאיתו התמודד הגיע כשאביו אובחן כחולה לוקמיה (סרטן דם). "לפני 8 שנים בערך גילו לאבא שלי את המחלה", הוא משתף, "עברנו תקופה ממש לא קלה. למזלנו תפסנו את זה בזמן ואבא לא בסכנת חיים כל עוד הוא לוקח את הכדורים שלו כל יום".

ומה עם אהבה? יש זמן לזה בכלל?
"כרגע אני פנוי ומחפש. אני רוצה מישהו שיהיה אמיתי, בלי שקרים ומסכות".

מה אתה מחפש בגבר?
"חשוב לי שהגבר שאיתי יהיה מטופח וישמור על עצמו. אני מאמין שמי שלא משקיע בעצמו לא יוכל להשקיע גם באחרים".

גל טופולנסקי (צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור)
"מי שלא משקיע בעצמו לא יוכל להשקיע גם באחרים"
|
צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור
הדוגמן המרקד טבעוני כבר שנתיים. "מאז שהפכתי להיות טבעוני, אמא שלי פשוט מדהימה ומשקיעה כל פעם מחדש", מעיד טופולנסקי, "כל פעם שאני חוזר לסופ"ש אצל ההורים, אמא מפתיעה בדברים חדשים וטעימים. אין כמו אמא!".

יש לך התמכרויות מיוחדות?
"אני חושב שאני מכור לאחיין שלי, פיסטוק אני קורא לו. הדבר הזה עוד מעט בן 3 ואין יום שאני לא מדבר איתו או עליו. פשוט כל הזמן מתגעגע אליו. מרוב געגועים לדבר הבלונדיני הקטן הזה אני משתמש בקרם גוף שאחותי שמה לו כל יום אחרי מקלחת".

אז איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?
"אם אני אגיד שיש לי חלום אחד אז אשקר, יש לי המון חלומות, אבל בתכלס החלום שלי הוא כמו של כולם להיות מאושר במי שאני ומה שאני רוצה לעשות. במקצוע שלי זה די קשה לראות קדימה. דברים באים כמו שהם הולכים. בעולם המחול בארץ נורא קשה להצליח, לצערי אין יותר מדיי אופציות בישראל. אין הרבה להקות וכוראוגרפים, כך שלא בטוח שאמשיך לרקוד בארץ, אני חושב שעוד 5 שנים אני אעבוד בעיקר בחו"ל. באירופה המחול והאמנות בכלל זוכים למקום של כבוד ותקציבים שמאפשרים לאמנים להתקיים מהאומנות שלהם, ולא נמצאים תחת צנזורה של שר או שרה כאלו ואחרים".

גל טופולנסקי (צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור)
"בעולם המחול בארץ נורא קשה להצליח"
|
צילום: אדם נזרי​, מקור: יחסי ציבור

>> שני חתנים, שתי כוסות: החתונה הגאה של אדיר ועודד

>> הדוגמן הטרנסג'נדר הלוהט דורש: "אל תגידו לי לשים חולצה!"