המחקר שפורסם בכתב העת Personality abd Individual Differences בוצע בידי קבוצת חוקרים בהנהגתה של אמנדה דינס מאוניברסיטת קונטיקט, ארה"ב. המחקר נערך בשני חלקים, שניהם נועדו להבין כמה פרטים נוספים מדוע לעיתים, כשאחד מבני הזוג בזוגיות הטרוסקסואלית, בוחר דווקא לפנות ליחסים חד-מיניים. בחלק הראשון נעשה ניתוח של מדגם תשובות לאנשים שהם, או חבריהם, היו מעורבים ב"בגידה חד-מינית", כפי שכינו זאת במחקר.

הנה שמונה הסיבות המרכזיות שבגללן סטרייטים מחפשים ריגושים עם גברים אחרים, וכמובן סטרייטיות אצל נשים אחרות:

קנאה – החוקרים מצאו שבהרבה מקרים של פחד מהפסד בן או בת הזוג השני ליריב/ה, במציאות או בדמיון, הצד המפחד הגיע במהרה להפר את נאמנותו לצד השני. את המקרים הללו החוקרים שמו תחת הכותרת 'קנאה'.

נקמה – החוקרים הגדירו נקמה כמניע לבגידה בכל המקרים בהם תואר הצורך "לגמול, להחזיר על בגידה או לנקום”. מסתבר שסקס עם אחרים מחוץ למערכת היחסים הוא כלי לנקמה, אך האם עלינו להבין שיחסי מין הומוסקסואלים מחוץ לזוגיות רק מוסיפים לעוקץ?

דיכוי מיני – כשאחד הצדדים לא מרוצה מחיי המין, ייתכן והתוצאה תהיה אי-נאמנות.

עיסוק מיני – במקרים מסוימים, חלק מהאנשים היו כה מרוכזים במין, במחשבות פנטזיות או עיסוקים אחרים, שבגידה הייתה תופעת לוואי בלתי נמנעת.

חיבור מיני – במילים אחדות, יש אנשים מסוימים, או כל אחד ברגעים מסוימים, שפונים ליחסי מין כדרך ליצירת קשרים עם אחרים, מבלי לחבר זאת בהכרח עם מחויבות ואינטימיות.

התנסות – ומה אם מישהי רק רוצה להתנסות? מסתבר שסקרנות בנוגע לסקס עם אותו המין הייתה אחת הסיבות לסוג כזה של הפרת נאמנות.

לא נחשב בגידה – לא הדבר הכי מפתיע לשמוע, אבל לא מעט סטרייטים מסתובבים עם התחושה שלבגוד עם אנשים מאותו המין, פשוט לא נחשב בגידה.

משיכה מינית – בסופו של דבר, גם סטרייטים נעים מדי פעם על הרצף וכשהם (או הן) רוצים להתפרפר, מין הפרח לא משנה, אלא העיקר שיקבלו את מנת הסוכר שלה/ן.

שלישייה (צילום: shutterstock | Jade ThaiCatwalk)
אנחנו יודעים איפה בעלך היה בקיץ האחרון | אילוסטרציה|צילום: shutterstock | Jade ThaiCatwalk

בחלק השני של המחקר חיפשו החוקרים מה נשים וגברים חושבים על הסיבות שהוזכרו לעיל, ואילו סיבות מניעות אותם. הסקר נשלח אינטרנטית ל-1,000 משתתפים ומשתתפות אמריקאים. “הממצאים מורים על כך שמקרב הנשים, יותר מדווחות כי יתעמתו עם הסיטואציה, ימשיכו במערכת היחסים ויבליגו, כל עוד התנסות היא המניע מאחורי הבגידה".

גברים לעומת זאת, לא יהיו כה נדיבים בתגובתם. ובכל זאת, אילו הסיבה לבגידה הייתה יצר נקמה או סתם דיכוי מיני, נשים בהשוואה לגברים, תהינה הראשונות לשים סוף למערכת היחסים הבעייתית.

בשאר המדדים, גברים ונשים על הצד ההטרוסקסואלי של הסקאלה לא גילו חילוקי דעות ממשיים. לטענת החוקרים, הממצאים לא מצביעים על אף תשובה מובהקת, אולם מחזקים את ההשערה שמיניות היא רצף, וש"אנשים מחפשים מערכות יחסים שימשכו אותן/ם ללא הבדל מין ביולוגי או זהות מינית".