משרד התרבות, התקשורת והספורט באנגליה פרסם לאחרונה דו"ח ארוך ומפורט על הניסיון לנטר ולשלוט בצריכת הפורנוגרפיה של בני נוער במדינה. הדו"ח סקר את מקורות הצריכה (אינטרנט, למקרה שתהיתם), וניסה לעמוד על ההשפעות של פורנוגרפיה על דימוי גוף ואימוץ דפוסים מיניים בקרב נערים.

רוב הדו"ח עוסק אמנם בנסיונות של המשרד למנוע מבני נוער להגיע לתכנים פורנוגרפיים ברשת, בין השאר באמצעות הקשחת בדיקות הגיל באתרי תוכן או דרך יצירת רשתות אינטרנט אלחוטיות "לצעירים", שיחסמו אוטומטית תכנים למבוגרים בלבד. אולם דווקא החלקים האגביים בדו"ח, אלה שמדברים על ההשפעות בנות הסיכון של צריכת פורנוגרפיה הן אלה שזכו לרוב הכותרות ולסיקור תקשורתי. בפרק שכותרתו "נורמליזציה של התנהגויות בסרטי פורנו", מציגים החוקרים שנשכרו על ידי המשרד את חששם שמא בני הנוער הבריטיים נמצאים בסכנה הולכת וגוברת של קיום יחסי מין אנאליים.

"רבים חוששים", נכתב בדו"ח, "שצעירים יתחילו לצפות שהניסיון המיני שלהם בחיים האמיתיים ישקף את מה שהם וחבריהם רואים בסרטי פורנו". בין ההשפעות הלא רצויות שציינו החוקרים: ביזוי וחפצון של נשים, ומה שהם כינו "תרחישים לא מציאותיים". נותר לנו רק לדמיין. "ישנה גם סוגיית ההשפעה של פורנו על "מין לא רצוי"", כתבו החוקרים. "צעירים מתנסים במין אנאלי יותר מאי פעם, למרות המחקרים שמציינים כי פעמים רבות זו אינה פעילות מהנה לנשים צעירות". החוקרים הסכימו שקשה לקשור את התפשטות (סליחה על משחק המילים) המין האנאלי באופן ישיר ובלעדי לצריכת פורנוגרפיה, הם ציינו שמין אנאלי אכן מופיע בסרטי סקס בשיעור גבוה בעשרות אחוזים ממופעיו במציאות, ו-56% מכמות הפורנו ההטרוסקסואלי שנבדקה הכילה מין אנאלי.

אנחנו האחרונים שננזוף בכם על קיום יחסי מין אנאליים, אבל כן נזכיר ונבקש שתעשו את הכל בהסכמה ובצלילות הדעת ושתקפידו על מין בטוח.