להיפרד זה קשה, אבל גם להגיד שלום לאפליקציות זה לא קל. בטור שהתפרסם בהאפינגטון פוסט תחת השם "אני אוהב את החבר שלי, אבל מתגעגע לריגוש של אפליקציות להיכרויות", כותב טימותי גאלגר על החלק בו שלנצח יישאר בעד האפליקציות. לפני שהכיר את החבר הנוכחי שלו, גאלגר אומר שהגריינדר היה "חלק מרכזי משגרת היום שלי כמו לצחצח שיניים... אילו הייתי מצחצח שיניים כל 20 דקות".

"לשוטט באפליקציות להיכרויות היה טקס יצרי, וללא צל של ספק, הזין אותי בתחושת אישור וסיפוק מיני", הוא כותב.

כשהוא ובן הזוג קבעו את זה רשמית לפני כתשעה חודשים, מחק גאלגר את הגריינדר ושאר האפליקציות. “הריגוש שקיבלתי פעם מלבדוק את האפליקציה נמוג לאיטו", הוא מעיד, “ולא רק בגלל שהיה לי סקס קבוע, אלא בגלל שמערכת היחסים שלנו הכילה את כל הדברים שהאפליקציות סיפקו לי, והרבה דברים אחרים בנוסף". לאחרונה החל גאלגר להרגיש מן געגוע לאפליקציה שעמד בסתירה עם האושר שהוא חש במערכת היחסים הנוכחית שלו.

להיפרד? (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
"למדתי רבות ממערכת היחסים שלי עם אפליקציות להיכרויות" | אילוסטרציה|צילום: אימג'בנק / Thinkstock

מחקרים המזהירים מהאיכויות הממכרות של אפליקציות להיכרויות מצויים מזמן בכתבי עת. הטענה לרוב די דומה, "אנשים מפתחים תלות גדלה והולכת על הרשתות החברתיות ואפליקציות לקשרים. הם משוועים לחיבור קצר מועד ואנונימי כדי לשכך את הצורך לשייכות", אומר הד"ר וונדל רוזאביר בראיון למגזין "קיוריוס מייל".

גאלגר אומר שזה לא המין האנונימי שנתן לו את הסיפוק העמוק יותר מהאפליקציה. "אפליקציות להיכרויות, בשבילי, מעולם לא היו בשביל היכרויות בלבד", הוא מסביר, “הן שימשו גם כדי ליצור קשר עם עוד גבריים גאים, דרך ליצור קשר עם קהילה רחבה יותר, ולבסס קשרים בעזרת מדיום אחד שבו תמיד ידעתי שכולם כמוני".

"במובן מסוים אני חב הרבה לאפליקציות", הוא מוסיף, "הן שינו את חיי, את השנים שהעברתי בהן אני רואה כמסע לגילוי עצמי בו הרווחתי הרבה דברים, כמו תשומת לב, סקס ואישור חיצוני, ולמדתי מה אני באמת צריך: ביטחון, אינטימיות רגשית וכבוד".

>> 7 גברים ששינו את הסטיגמה על HIV ואיידס

>> כך תוכלו לחסוך עד 50% מעלויות הפונדקאות

>> "כל פיסת גוף שאני חושף בתמונות מנומקת"

ללא אף נגיעה לאפליקציות, גאלגר למד להתייחס אליהן אחרת. "כמו כל הקלישאות שמדברות על הפקת לקחים ממערכות יחסים כושלות, למדתי רבות ממערכת היחסים שלי עם אפליקציות להיכרויות. ולכן תמיד יחסרו לי כמו האקס".