גאווה

"יצאתי משלושה ארונות: מארון הקודש, ואז כהומו וכג'נדרקוויר"

יונית זיידנברג, ג'נדרקווירית בת 21 שגדלה עד גיל 15 כתלמיד ישיבה, הרימה את המסך אמש בתכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון". בראיון ל"חי בלילה" היא מספרת על הקשר המיוחד עם אביה החרדי שליווה אותה לאודישן: "הקשר נוצר בעקבות המוות של אמא שלי. הוא הפך להיות העוגן היחיד". אסי עזר: "תודה יונית, תודה עקיבא. תודה על 5 דקות של תקווה ואופטימיות"

מערכת ערוץ הגאווה | mako גאווה | פורסם 07:00 10.01.17 

שנה גודל אות

"הרגע שהמסך עלה זה הרגע שיכולתי להגיד: יונית, זה הרגע שלך!", מצהירה יונית זיידנברג, ג'נדרקווירית בת 21 שגדלה עד גיל 15 כתלמיד ישיבה, בראיון ל"חי בלילה". אי אפשר היה להישאר אדישים לאודישן המרגש ויוצא הדופן של יונית אמש בתכנית "הכוכב הבא לאירוויזיון", שגרם לבן אל לייבב ואפילו נסיך הקרח אסף אמדורסקי הזיל דמעה.

>> "זה שאני פמית לא אומר שאני רוצה להיות הנחדרת הבלעדית"

>> תאלין: "טרנסית שעובדת בזנות מתחילה להתרגל לרמת חיים אחרת"

הסיבה שמדובר ברגע כל כך חזק ונדיר של קבלה היא שלאודישן יונית הגיעה בליווי עקיבא, אביה החרדי. עקיבא הוכיח שאהבה של אב חזקה מכל אמונה דתית. פוסטים נרגשים רבים מחברי הקהילה מיד החלו להציף את הרשתות החברתיות.

יונית נולדה כיונתן וגדלה בביתר עילית, עיר חרדית בהרי ירושלים. "ההורים שלי התרגשו כשהייתי בערך בת 5", היא מספרת, "אבא שלי לא היה מאוד דומיננטי ברוב החיים שלי. הקשר העמוק שראיתם שיש לי עם אבא שלי נוצר בעקבות המוות של אמא שלי. הוא הפך להיות העוגן היחיד, ולא סתם עוגן, הוא פשוט הפך להיות הכול".

"בחיי יצאתי משלושה ארונות: יצאתי מארון הקודש, זאת אומרת מחרדיות לחילוניות. יצאתי מהארון של הנטייה המינית כהומו, ואז יצאתי מהארון כג'נדרקוויר שבו התחלתי להתלבש כאישה ולהביע את עצמי כאישה", היא משתפת, "בכל פעם שיצאתי מארון אחר ארון אז קבוצה מסוימת של אנשים נשארה מאחור".  

כשהיא נשאלת מדוע אביה בכל זאת פנה אליה בתכנית בלשון זכר, יונית מבהירה שהיא לא דורשת ממנו יותר מזה: "זה שהוא פונה אליי כיונתן הבן שלו, זה אפילו נותן לי איזה תחושת ביטחון שהכול בסדר, שהכול עוד רגיל. כשהוא רואה אותי לבושה אז הוא אומר 'איזה מהממת', אבל השיח שלנו הוא בלשון זכר ואני מאוד שמחה על זה".

אסי עזר, מגיש התכנית, הראה את התרגשותו גם במהלך שידור התכנית ובשעה האחרונה פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו בעקבות התגובות החמות שקיבלה יונית

 

יש עם מי לדבר (צילום: mako, יחסי ציבור)
תמיד יש עם מי לדבר
|
צילום: mako, יחסי ציבור

>> "הליצן העירום" ממציא אורגזמה מסוג חדש

>> אושיית חיי הלילה סביון צבר נרצח בדירתו