גאווה

תאלין: "טרנסית שעובדת בזנות מתחילה להתרגל לרמת חיים אחרת"

מיס טרנס ישראל 2016 תאלין אבו חנא עושה שירות עצום לנראות טרנסית בבית "האח הגדול" במשך שלושה שבועות. בשיחה שניהלה בחצר השבוע עם אינדל, היא הסבירה לו על "מעגל הדחיקה", זה שדוחק נשים טרנסג'נדריות רבות בישראל בלית ברירה לעסוק בזנות: "זה לא שכיף להן ללכת ולמכור את הגוף שלהן ולעמוד בקור בלילה בכבישים. ילדות קטנות שנאנסות ויש כאלה שנהרגו". צפו

ניר סלונים | mako גאווה | פורסם 20:00 05.01.17 

שנה גודל אות

"תדע לך שהטרנסיות הישראליות הכי יפות בעולם", הכריזה תאלין אבו חנא, מיס טרנס ישראל 2016 ודיירת "האח הגדול", בפני אינדל כשישבו יחד בחצר הבית השבוע. "זה לא רק עניין של יופי", היא הוסיפה, "אנחנו מטופחות, יודעות איך להתאפר, מה ללבוש. יש לנו סטייל. במקומות אחרים סתם כאילו, מבחינתן סתם לשים חזייה ותחתונים ולצאת לכביש - וזה נראה פייק!".

>> הסלבס הגאים מציגים: הרומנים המסעירים של 2016

>> הטרור שהוביל לעוד התאבדות בקהילה הגאה בישראל

ואז אינדל, שהאזין לתאלין בשקיקה, החליט לברר איתה למה טרנסיות יוצאות לכביש מלכתחילה. "קוראים לזה מעגל הדחיקה", תאלין מסבירה לו, "דוחים אותן מכל מיני מקומות. עבודה... ומהבית.. ומגיל מאוד קטן. רוב הטרנסיות מגלות היום את עצמן בגיל 13... יש מלא כאלה היום, בגיל 13-16, בוא נגיד אפילו עד 18. איפה המקום הכי מקובל? תל אביב. בתל אביב כמה עולה שכירות? גם אם היא תעבוד בעבודה רגילה, היא לא תצליח לממן את עצמה, את הרמת חיים הרוטינית הנורמלית שלה. הלך 3,000 על שכר דירה, עוד אלף שקל על חשמל, מים וארנונה. מה נשאר לה? עוד אלף לבגדים ואוכל? ובגלל זה מתחילים לעבוד. ניתוחים עולים המון כסף". 

במחיר מבצע: מסיבת סילבסטר מפנקת (צילום: מתוך האח הגדול 8 , שידורי קשת)
"חברה שלי שהייתה עובדת, נעלו אותה באוטו"
|
צילום: מתוך האח הגדול 8 , שידורי קשת
בהמשך השיחה תאלין מספרת לאינדל שבארץ אין מומחים לניתוחי שינוי מין: "זה ברמה מקצועית אבל רופא שעושה פה ניתוח, עושה פעם או פעמיים בשנה. בתאילנד הוא עושה שני ניתוחים ביום. זה המון כסף, והן צריכות לחסוך".

"קשה להשכיר דירה, לא נותנים פה תמיד. גם בעבודות, לא מקבלים אותן לעבודות", תאלין ממשיכה לחשוף בפניו את האפליה הנוראית והמצב העגום אליו נקלעות נשים טרנסג'נדריות רבות בישראל, "הן הגיעו למצב שאין להן אומץ ללכת לעבוד בעבודה רגילה. טרנסית שעובדת ב'מעגל הדחיקה' מתחילה להתרגל לרמת חיים אחרת. עושים סכומים אחרים אז פתאום היא מתרגלת לדברים אחרים, ובגלל זה היא מתחילה יותר להשקיע בעצמה ולקנות יותר דברים, כי כבר יש כסף. למרות שהיא לא רוצה, זה יכול להגיע למצבים של דיכאון והתאבדות. אחרי זה שהיא כבר בונה את עצמה ומשלימה את עצמה, היא רוצה לחזור להיות חלק מהחברה הרגילה, והיא לא יכולה כי היא כבר חיה ברמה אחרת".

"זה לא שהן רוצות ללכת לזה", תאלין מבהירה, "זה לא שכיף להן ללכת ולמכור את הגוף שלהן ולעמוד בקור בלילה בכבישים. ילדות קטנות שנאנסות ויש כאלה שנהרגו, ויש אזורים שהיו חוטפים טרנסיות והורגים אותן. חברה שלי שהייתה עובדת, נעלו אותה באוטו. אחד העלה אותה בתור לקוח ואחד התחבא מאחורה ושם לה סכין ורצו לחטוף אותה. הם הגיעו לאיילון על מהירות מטורפת. אז מה הפיתרון היחיד שהיא תעשה? היא תזרוק את עצמה מהאוטו. וזה מה שהיא עשתה, היא זרקה את עצמה מהרכב. היא הייתה מאושפזת שלושה חודשים בבית חולים עם פציעה קשה, היו לה פגיעות בראש וכל הגוף משופשף".

נתגעגע לכתר ולמלכה תאלין (צילום: מתוך האח הגדול 8 , שידורי קשת)
"הן הגיעו למצב שאין להן אומץ ללכת לעבוד בעבודה רגילה"
|
צילום: מתוך האח הגדול 8 , שידורי קשת
עריכת וידאו: מתן זוהר

>> "כל הזמן חשבתי – אני לא אגמור אף פעם" 

>> 8 ילדים טרנסג'נדרים מהפכנים שמשנים את העולם