גאווה

"ההתאבדות של אחי הובילה אותי לעשות את השינוי"

בארנבי פורסט רויס בן ה-26 מוויסקונסין מספר כיצד ההלם מכך שאחיו התאבד, דחף אותו להיות נאמן לעצמו. הוא נדר לשים את האושר שלו במקום הראשון, לאחר שראה כי אחיו השקיע את כל חייו בניסיון לרצות אחרים: "זה כאילו הייתי ככה כל חיי, ורק עכשיו אנשים רואים מי אני באמת"

דרור בלילטי | mako גאווה | פורסם 07:00 26.10.17 

שנה גודל אות

בארנבי פורסט רויס בן ה-26 מוויסקונסין שבארה"ב תמיד ידע שאחיו, מאט, משתדל לעמוד בציפיות הסביבה. הוא נותר מזועזע לאחר שאחיו התאבד. האובדן והכאב הובילו אותו להבנה, שהוא לא מרוצה מהאישה שהיה ושעודנו. "לפני התיכון, היו צוחקים עלי כי לא הייתי בדיוק הבחורה הכי נשית", מספר רויס בראיון לסאן הבריטי.

"בשנת 2009, באותה שנה בה סיימתי תיכון, אמרתי לחבר קרוב שאני טרנסג'נדר", הוא מעיד, “תמיד הרגשתי שונה, וידעתי שהמיניות שלי היא לא בדיוק מה ששונה בי. החבר הזה היה היחיד שסיפרתי לו על התכניות שלי למעבר בשנים הקרובות".

את המעבר החל ב-2014, הוא מאושר מההתקדמות, ושאר המשפחה מקבלת אותו בדיוק כפי שהוא. כיום הוא מתגורר באילינוי עם בת הזוג שלו ז'קלין פרוג'ה. "אני מאושר. אני מרגיש בנוח בגוף שלי. וכבר אין לי בעיות עם המגדר שאני מקרין", הוא מכריז.

>> 8 רגעים גאים ששינו את פני הטלוויזיה הישראלית

>> לפני ואחרי: 5 טרנסג'נדריות חושפות את המעברים שלהן

בהמשך הראיון רויס נזכר בתקופה לפני המעבר, שחקר את חוסר הנחת המגדרי שלו ונהג להתלבש הכי נשי שאפשר. "זה כאילו הייתי ככה כל חיי, ורק עכשיו אנשים רואים מי אני באמת". רויס מבקש לעודד טרנסג'נדרים אחרים, “הישארו חזקים", הוא אומר, "המעבר יכול להיות קשה, אבל לא לחיות את האמת שלך יכול להיות קשה הרבה יותר".