גאווה
פרסומת סופרפארם (צילום: מתוך פייסבוק)
מתוך הפרסומת. "מנסה הרשת לעשות 'סיבוב' על גבה של הקהילה הלהט"בית"
|
צילום: מתוך פייסבוק

האגודה למען הלהט"ב בישראל קוראת להחרים את סופר פארם

בעקבות הסערה ברשת החברתית סביב הפרסומת של "סופר פארם", בה מוצגות משפחות גאות, הרשת מסרה תגובה עם טון מתנצל ל'סרוגים', אתר הבית של הציונות הדתית הלאומית. כעת האגודה למען הלהט"ב מגיבה בחומרה: "סופר פארם מוכיחה שאין גבול לצביעות ולציניות. ראוי כי מאות אלפי צרכנים להט"ביים ידירו רגליהם מסניפי הרשת". סופר פארם: "עומדים מאחורי הקמפיין וגאים בו"

ניר סלונים | mako גאווה | פורסם 14:33 23.01.17 

שנה גודל אות

הפרסומת של "סופר פארם" שעלתה לרשת בשבוע שעבר, בה מוצגות משפחות גאות שמורכבות משני אבות או שתי אמהות, עוררה סערה ברשת החברתית ואף הביאה לקוחות לאיים כי יפסיקו לקנות בסניפי הרשת.

>> 22 מיתוסים על סקס להט"בי שחייבים לנפץ 

>> "אני טרנסית מבוגרת שמחה שנראית פנטסטי"

"גועל נפש. אם יש לבן אדם שריטה והוא אוהב את בן מינו – שיעשה את זה בחדר חשוך. להתגאות בשריטה, ולהביא ילדים לעולם מעוות בו הם רואים 'הורים' בני אותו מין זה כבר מצריך אשפוז כפוי. אותי איבדתם עם הפרסומת הזו, ואאחל לכם שהכסף שתרוויחו ילך לכם לתרופות", כתב אחד המגיבים. "זוג גברים הומואים מגדלים ילד. איזה אומלל הוא יהיה . טינופת של פירסומת. לא אכנס יותר לסופר פארם", כתב מגיב אחר.

אמש רשת "סופר פארם" מסרה הודעה עם טון מתנצל לאתר 'סרוגים': "הפרסומת נמצאת רק בפייסבוק ובבתי הקולנוע מתוך כבוד למגוון הדעות והמשפחות הקיימות בחברה הישראלית וסופר פארם משרתת את כולן".

כעת האגודה למען הלהט"ב בישראל מגיבה בחומרה לתגובה זו, וקוראת ללקוחות הגאים להדיר רגליהם מסניפי הרשת: "סופר פארם מוכיחה שאין גבול לצביעות ולציניות. עצוב לגלות כי מצד אחד מנסה הרשת לעשות 'סיבוב' על גבה של הקהילה הלהט"בית, ולהצטייר כרשת ליברלית הפונה לעשרות אלפי המשפחות הגאות בישראל, ומנגד, נכנעת ללחצים פיקטיביים מצד גורמים חשוכים ולהט"בופוביים תוך כדי תגובה מביכה ומקוממת. ניסיון הרשת להרגיע את הרוחות 'ממש בקטנה' רק מוכיח שוב כמה עמוק הפער וגדולה האפליה. כל עוד עמדתה של סופר פארם, כפי שבאה לידי ביטוי בתגובתה הפחדנית לאתר האינטרנט ההומופובי, עומדת על כנה, ראוי כי מאות אלפי צרכנים להט"ביים ידירו את רגליהם מסניפי הרשת. ולא בקטנה".

מרשת "סופר פארם" נמסר בתגובה: "סופר פארם משרתת את כל מגוון האוכלוסיות בישראל ומכבדת את כולן. אנו עומדים מאחורי הקמפיין לחלוטין וגאים בו".

>> "אתם בזוגיות פתוחה? חושבים על לצרף?"

>> תתכוננו ליציאה מהארון המפתיעה של השנה