גאווה

חשיפה לצפון: מגזין תיירות בריטי שם את חיפה הגאה על המפה

מגזין התיירות הגאה "אלסקה" מקדיש כל גיליון לחייהם של קווירים והומואים נבחרים מעיר מסוימת בעולם - והעיר שנבחרה לגיליון האחרון היא לא אחרת מאשר בירת הצפון שלנו, חיפה. בגיליון החדש 16 חיפאים גאים הצטלמו וחשפו את הסיפור האישי שלהם. עורך המגזין הסביר את הבחירה בעיר: "חיפה נראית לנו כדוגמה הטובה ביותר בישראל לדרך בה אנשים שונים יכולים לחיות ביחד"

דרור בלילטי | mako גאווה | פורסם 07:00 06.11.17 

שנה גודל אות

בירת הצפון שלנו זוכה לסיקור קווירי מעניין מטעם המגזין הבריטי "אלסקה", שצילם את בחורי העיר חיפה בסביבתם הטבעית, ואסף את סיפוריהם. מגזין "אלסקה" הוא מגזין תיירות גאה, כשכל גיליון בו מוקדש לחייהם של קווירים והומואים נבחרים מעיר מסוימת. גיליונות קודמים מציגים את הלסינקי, מומביי, ליסבון, איסטנבול ועכשיו גם חיפה זוכה לגיליון משלה. "זה [אלסקה] לא על סלבס או דוגמנים, ואף אחד לא מחלק עצות אופנה או אומר לך איך לחיות. זה על היכרות וכנות", מתואר המגזין באתר האינטרנטי.

ליאם קמפבל, העורך הראשי, מסביר מדוע בחר בחיפה, למרות שתל אביב היתה בחירה צפויה יותר למגזין גאה: "אני בטוח שרוב האנשים היו מצפים מאיתנו לסקר את המרכז הגאה, כלומר את תל אביב, אבל חיפה ידועה כעיר ה'מנורמלת' ביותר במדינה, בה יהודים וערבים חולקים את אותם חללים ברמות הרמוניה גבוהות יותר מבכל מקום אחר".

>> 20 שנה ל"בעל בעל לב": צפו בסרט המלא

>> הדוגמן הטרנסג'נדר לא משאיר הרבה מקום לדמיון

שישה עשר המשתתפים בגיליון התבקשו להצטלם ולכתוב למגזין, ולא פעם עלו נושאים כאובים יותר כמו גזענות, הומופוביה ושנאת זרים. "ודאי שהופיעו סימנים לכך שהחיים לא מושלמים בעיר", ממשיך קמפבל, "אולם חיפה נראית לנו כדוגמה הטובה ביותר בישראל לדרך בה אנשים שונים יכולים לחיות ביחד, לא רק לגלות סובלנות זה לזה, אלא לאהוב זה את זה". הגיליונות המלאים של מגזין אלסקה זמינים להורדה או להזמנה בדפוס.