גאווה
חתונה גאה בסעודיה (צילום: טוויטר)
יום ששוני הוא יום אסוני
|
צילום: טוויטר

החתונה הגאה בסעודיה הפכה ויראלית - וכל הנוכחים בה נעצרו

כל האורחים שהגיעו לחגוג בחתונה הגאה בסעודיה, כולל צמד החתנים, נעצרו בידי המשטרה לאחר שהסרטונים מהאירוע הפכו ויראליים ברשת. הידיעה על מעצרם של אורחי החתונה הגיעה ממשטרת העיר מכה עצמה, שלטענתה עצרה "את הטרנסווסטיט ואנשים אחרים שנכחו בתקרית"

דרור בלילטי | mako גאווה | פורסם 07:00 14.01.18 

שנה גודל אות

לפי העדויות, כל הנוכחים בחתונה, כולל החתן והחתן, נעצרו בידי הרשויות בשבוע שעבר בסעודיה. בסרטון הווידאו אפשר לראות חלק קטן מהטקס שערכו הזוג הגאה, באופן המזכיר חתונה סעודית הטרוסקסואלית. הסרטון התגלגל ברשת והפך ויראלי, אמנם בעיקר בשל פעילות הומופובית ברשתות החברתיות, במטרה למשוך עוד ועוד קריאות גנאי והומופוביה של גולשים.

הידיעה על מעצרם של אורחי החתונה הגיעה ממשטרת מכה עצמה, שלטענתה עצרה "את הטרנסווסטיט ואנשים אחרים שנכחו בתקרית". בנוסף, הוגשו לדבריהם כתבי אישום, אך לא פורסם שם של אף אחד מהנאשמים, אם בכלל העניין הגיע לבית המשפט. לפי העיתונות, החתונה התרחשה בשולי העיר מכה.


הדיווח הופיע בטוויטר של משטרת מכה: "נאמר כי הנוכחים באירוע הופתעו כשמספר צעירים נכנסו למקום במטרה לבצע 'סצנת חתונה גאה'. לאחר זיהוי הטרנסווסטיט ואנשים אחרים שלקחו חלק בטקס החתונה, נעצרו המעורבים כולם ונתונים לידי התביעה". 

>> איזו קלישאה הומואית אתה? הגיע הזמן לגלות

>> "חושבים שאתם יודעים מי האקטיבי ומי הפסיבי?"

גברים המואשמים בהומוסקסואליות בסעודיה עלולים להיות קורבן לאלימות (מצד הרשויות והאזרחים כאחד,) רצח, עונש מלקות, כליאה וגירוש. נשים שיחשדו כלסביות עלולות להיות מטרה לכל הרעות המוזכרות לעיל, וזאת רק מידי משפחותיהן. רבים בסעודיה מאמינים כי הסרטון הוא למעשה פרודיה, משום שאף אחד הקשור לאירוע עצמו לא אישר את עצם קיומו.