ח"כ דב חנין דורש משרת המשפטים, איילת שקד, ומראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, לנקוט בצעדים משפטים נגד מסעדת "צ'ה צ'ה" ביפו אשר מונעת מזוגות גברים ובכלל זוגות גאים להיכנס למסעדה.

כזכור, אתמול חשפנו באתר mako הקלטה, בה נשמע עובד במסעדה שטוען כי יש הוראה חד משמעית שזוגות גברים אינם יכולים להיכנס למסעדה, וכי זו ההוראה שהם קיבלו מהבעלים. בדלת הכניסה למסעדה תלוי שלט בו כתוב כי הכניסה היא לזוגות ולמשפחות. זוגות גברים שניסו להיכנס, ובהם גם הומואים, נתקלו בסירוב מוחלט ונותרו בחוץ ללא כל נימוק או הסבר.

בעקבות הכתבה ב-mako, שיגר ח"כ חנין מכתבים לשרה שקד ולראש העירייה חולדאי, בהם הדגיש כי ההוראה שבעלי המסעדה נתנו לעובדים וכן הצבת השלט הן הפרה של חוק איסור הפליית מוצרים. חנין ביקש משקד לאכוף את החוק על המסעדה כדי למנוע אפליה. "מכיוון שמשרדך הוא שאמון על ביצוע חוק זה אני פונה אליך כדי לבקש שתנקטי בצעדים מוחשיים אשר יבטיחו לא רק כי איסור האפליה יאכף במקרה דנן, אלא גם שבעליהם ומנהליהם של מקומות ציבוריים כהגדרתם בחוק (לרבות מסעדות, בתי קפה, בתי מלון וחנויות) יהיו מודעים להוראות החוק ולאחריות שהוא מטיל עליהם", הדגיש ח"כ חנין במכתב לשרה שקד. הוא ביקש מהשרה לדאוג להרתעת בעלי עסקים המפלים לרעה אנשים עקב נטיה מינית ובכלל.

ח
לא רק לאכוף, אלא גם להרתיע - ח"כ חנין|צילום: פלאש 90, הדס פרטוש, חדשות

במכתב לחולדאי ציין ח"כ חנין שעיריית תל אביב מתגאה ביחסה החיובי כלפי קהילת הלהט"ב, ומעמידה משאבים עירוניים לשם אספקת שירותים לקהילה, אולם על העירייה לנקוט בצעדים מוחשיים, לרבות שימוש בכלי הפיקוח העירוני ובמחלקה לרישוי עסקים, כדי להבטיח את איסור האפליה. כמו כן, הוא קרא לעירייה לעורר את המודעות בקרב בעלי העסקים באמצעות הפצת עלונים והתניית קבלת רישיון עסק בחתימת הבעלים על צו, שאומר שהוא קרא ומכיר את החוק לאיסור אפליה. "זו אחריות העירייה להבטיח כי העיר תל אביב - יפו תהפוך לעיר בטוחה מקבלת באמת ובתמים לקהילת הלהט"ב", הוסיף ח"כ חנין.

הקלטת השיחה שפורסמה אתמול ב-mako: