על פי הדיווחים ברשתות החברתיות השונות, נאשום וודן, המוכר יותר כמלכת הדראג הניו יורקית הוותיקה, מונה פוט, הלך לעולמו בגיל 50 לאחר שחלה בנגיף הקורונה. המעצב מ"פרויקט מסלול", ג'פרי מק, שהיה חבר טוב של וודן, העלה סרטון קורע לב לאינסטגרם, בו שיתף את החדשות העצובות. "אני רק רוצה לוודא שכולם שם בריאים ודואגים אחד לשני", אמר מק, "הנגיף הזה ממש אמיתי, ואני פשוט כל כך מצטער".

וודן זכה לתהילה כמונה פוט בסצנת המועדונים הגאה של ניו יורק עוד בשנות ה-90 המוקדמות, והיה ידוע בעיקר במחוות ההורסות שלו לזמרת הנשמה המנוחה, ארתה פרנקלין. מונה הייתה ידועה גם בתלבושת הוונדר וומן האייקונית שלה.

"יכולתי לראות את הכוח של זה. אף אחד לא ראה את זה בא. להיות לא רק גיבורת-על, להיות שחור וגבר. באותו זמן לא הבנתי שהייתי נשי. המסר היה כל כך עוצמתי, כשביצעתי את 'אני כל אישה' בתור וונדר וומן", הסביר וודן למייקל מוסטו בשנת 2017.

>> "אני לא שופט את אמא שלי על ההומופוביה שלה"

>> "לא היה אחד באפליקציות שאמר לי שהוא חושש להיפגש"

במהלך השנים וודן נסוג לאיטו מאישיות הדראג שלו, לפני שתלה את העקבים לתמיד. בשנות ה-90 המאוחרות, הוא פצח בקריירה חדשה כזמר בשלישיית הפופ, The Ones.

בהמשך הופיע וודן לצד רוברט דה נירו ופיליפ סימור הופמן בדרמה המרגשת Flawless, ובמשך שנים עבד בבר הגאה המיתולוגי (והכי סליזי בניו יורק) The Cock.

חברים שיתפו את צערם ואהבתם ברחבי הרשתות החברתיות:

View this post on Instagram

RIP @thenashom9000

A post shared by GEOFFREY MAC (@geoffreymac) on