מטבעת ארצות הברית, המייצרת את כל המטבעות במדינה, הודיעה כי בשנה הבאה ייכנסו למשק חמישה מטבעות חדשים, הנושאים את פניהן של חמש נשים פורצות דרך: המשוררת והסופרת האפרו אמריקאית מאיה אנג'לו, השחקנית האמריקאית-אסייתית אנה מיי וונג, מנהיגת אומת הצ'ירוקי וילמה מנקילר, הפוליטיקאית ההיספנית ואשת החינוך נינה אוטרו וורן, וסאלי רייד - מהנדסת, פיזיקאית והאישה הראשונה אי פעם שטסה לחלל. 

רייד נישאה ב-1982 לאסטרונאוט סטיב הארלי, אבל חמש שנים לאחר מכן הם התגרשו, ורייד נכנסה למערכת יחסים עם טאם או'שונסי, מדענית, סופרת ופרופ' אמריטה לפסיכולוגיה באוניברסיטת סן דייגו. סאלי וטאם חיו יחד 27 שנה, עד יום מותה של רייד, והדבר היה ידוע לכל, אם כי רייד עצמה מעולם לא דיברה על כך בגלוי. רק לאחר מותה, ב-2012, נודע לציבור כי חיה את חייה לצידה של טאם, ושנה לאחר מכן זכתה רייד במדליית החירות הנשיאותית, שהוענקה לה על ידי הנשיא לשעבר ברק אובמה. 

גם נינה אוטרו וורן, שנולדה ב-1881 ותהיה ההיספנית הראשונה שתופיע על כסף אמריקאי, הייתה חברת הקהילה הגאה, אם כי הדבר לא היה ידוע בתקופת חייה. גם היא, בדומה לפילד, נישאה לגבר, אבל נפרדה ממנו ונכנסה למערכת יחסים עם אישה, מאמי מידורס, בשנות ה-20 של המאה הקודמת. נינה ומאמי חיו יחד באותו שטח, אבל בשני בתים נפרדים, והסובבים אותן כינו אותן "לוס דוס" - "הזוג". 

"המטבעות מעוררי ההשראה האלה עוצבו כדי לספר את סיפורן של חמש נשים יוצאות דופן, שתרומתן חקוקה בתרבות האמריקאית", אמרה אליסון דון, המנהלת בפועל של מטבעת ארצות הברית. "הדורות הבאים יסתכלו על המטבעות ויזכרו במה ניתן להשיג עם חזון והתמדה".