תוכנית האירוח הוותיקה והמוכרת "ד"ר פיל", בהנחיית הפסיכולוג פיל מק'גרו, כבר ידעה לא מעט רגעים בלתי נשכחים ומעוררי מחלוקת. אחד מהם התרחש ממש לאחרונה, כשד"ר פיל נתן במה למאט וולש, סופר ומנחה פודקאסט בעל עמדות טרנספוביות.

מול וולש ישבו איתן ואדיסון הא-בינארים והשלושה דנו במין, זהות מגדרית לשון פנייה, כשכל אחד מייצג צד אחר של המתרס. "מי שמאמין ב'אידאולוגיה מגדרית שמאלנית' הוא כמו ילד בן ארבע שרוצה להיות ילדה, אבל לא מצליח לענות על השאלה מהי אישה", טען וולש. "אם תשאלו אותו את זה הוא יגיד שהוא פשוט רוצה לשחק במשחקים של ילדות. וזה בסדר, שישחק עם בובות, אבל הוא עדיין ילד ממין זכר". 

"אם את אישה זה בעצמות וב-DNA שלך", עוד טען וולש במהלך השיחה וציין שאישה היא אדם עם איברי רבייה נשיים. "בגלל זה אחרי שמישהו מת אנחנו יכולים לחפור את העצמות שלו אחרי מאות שנים, אנחנו לא נדע במה האם האמינו בראשם, אבל אנחנו נדע מה המין שלהם, כי זה טבוע עמוק בכל סיב בהוויה שלהם". 

כאשר איתן ואדיסון, שאף אחד מהם לא מזדהה כזכר או נקבה, התבקשו על ידי וולש להגדיר מהי אישה, אמר.ה אדיסון כי: "אני לא מגדיר.ה מהי אישה כי אני לא מזדהה כאישה. כל אחת תופסת נשיות כאחרת, לכל אישה או גבר, לכל אדם יש מערכת יחסים אישית עם הזהות המגדרית שלו או שלה והוא מגדיר אותה אחרת".

אדיסון גם ציינ.ה כי יש הבדל בין מין למגדר: "מין הוא האיברים החיצוניים שלנו ואילו מגדר הוא התחושה הפנימית. לכן גם נשים טרנסיות הן נשים. אתה רוצה להפחית את ההגדרה של מגדר לאיברי המין שלנו". הקהל העריך את התשובה ומחא לאדיסון כפיים, אבל וולש הטיח בחזרה שאדיסון "מוזיל.ה את המושג נשיות והופכ.ת אותו לתחפושת שאפשר ללבוש".

לאחר השידור פרסם וולש ציוץ בחשבון הטוויטר בו דיבר על הישגיו במהלך התוכנית. בעבר הוא כבר עורר סערה לא קטנה לאחר שפרסם את ספר הילדים "ג'וני סוס-הים", שרבים הגדירו כטרנספובי. "הכוונה בו היא ללעוג לילדים טרנסג'נדרים, תוך השוואת החוויה של דיספוריה מגדרית לסוס-ים שלא רוצה להיות סוס-ים". לדברי וולש הוא כתב את הספר "כדי להגן על ילדים מפני שטיפת מוח".

לא מעט ביקרו את החלטתו של ד"ר פיל לתת במה לוולש, כאשר במקביל התחושה שנוצרה היא כי לא דובר על ההשפעות הקשות והאלימות ששיח כזה עלול לעורר אצל בני ובנות הקהילה הטרנסית.