זוג גאה שמתגורר במרסיי, צרפת, נאלץ להתמודד עם איומי השכנים בזמנים קשים אלו, בעודם תחת הסגר. דויד, עובד סיעודי בן 33, ובן זוגו העובד במשלוחים, מספרים למגזין TÊTU על המקרה שקרה להם בביתם. העיר מרסיי כולה נתונה תחת הסגר מאז ה-16במרץ. דויד ובן זוגו עושים מאמץ להקשיב להוראות כמו כולם, אך מאחר ששניהם עובדים חיוניים, הם ממשיכים לבוא ולצאת מביתם.

בן הזוג של דויד מצא על שמשת הרכב שלו מכתב כתוב בכתב יד עגול ונהיר: "אם תוכלו לעזוב את הבניין, כי כולנו יודעים שהומואים הם הראשונים שידבקו בנגיף הקורונה. זוהי אזהרה ראשונה, תודה".

מיותר לציין שאין שום הוכחות לטענה המופרכת של כותב הפתק. השניים מאמינים, לפי כתב היד, כי כותב הפתק הוא אחד מהשכנים הידועים לשמצה, שהגיש בעבר תלונה למשטרה על זוג שכנים מוסלמים שזה עתה התחתנו, משום שניגנו "מוזיקה מזרחית" כאילו מדובר בפשע.

המכתב שהשאירו השכנים
המכתב שהשאירו השכנים

"לדעתי הוא פשוט בן אדם בלי אינטליגנציה ובלי חינוך", אומר דויד, “הוא ללא ספק דתי ומאמין באמת במה שהוא אומר. לכתוב כאלה שטויות, באמת צריך להאמין בזה". לצערו, לדויד אין הוכחה חותכת שזה אכן השכן הגזען, ולכן אינו יכול להתעמת איתו ישירות. במשטרה הציעו להם להגיש תלונה, אך הבהירו להם ששום חקירה לא תפתח בעקבותיה, מאחר שכוחות המשטרה עסוקים כרגע בניהול משבר הקורונה.

>> "להט"בים חשופים יותר לאובדנות בעקבות ההסגר"

>> בידוד גאה: 14 המלצות ללהט"בים לתקופת ההסגר

דויד שיתף את הסיפור בפייסבוק וקיבל תמיכה רבה, המקרה הגיעה לידיעת הצוות הגאה של משטרת בורדו, ששלחו את תמיכתם והצהירו שיפתחו בחקירה בעצמם, אם סירבו לעשות זאת במשטרת מרסיי. אולם, גם השוטרים כמו כל שאר האזרחים, לא יכולים לנוע בחופשיות, וייתכן שיעבור זמן רב מאוד עד שתיפתח החקירה.

בינתיים, דויד ובן זוגו מרגישים מעט יותר פגיעים בביתם. "אני מסתכל אחורה לעיתים קרובות יותר", הוא מסביר, "מה הולך לקרות? הם ישברו את שמשת המכונית שלי? הם יחכו לי במדרגות?”.