גאווה
זק אוסטמן  (צילום: מתוך פייסבוק)
אוסטמן. "היה דם בכל מקום. אחד מהם הכה אותי בפני ואנס אותי"
|
צילום: מתוך פייסבוק

מחריד: פעיל להט"בי נחטף, נאנס והוכה באכזריות בידי שני גברים

זק אוסטמן בן ה-35 ממרסיי, ממייסדי עמותת שאמס-פראנס בצרפת, סומם בידי שני גברים ונחטף לחדר מלון, שם הוכה באכזריות ונאנס בידי התוקפים. אוסטמן טוען שהתקיפה הייתה ממניעים הומופובים, ושהתוקף האמריקאי מבין השניים אמר לו: "אתם שונאים את טראמפ"

דרור בלילטי | mako גאווה | פורסם 07:00 20.03.17 

שנה גודל אות

הפעיל הלהט"בי זק אוסטמן נחטף בידי שני גברים לחדר מלון אחרי שסומם, שם הוכה באכזריות ונאנס בידי התוקפים. בן ה-35 ממרסיי הגיע לצרפת אחרי שסבל מרדיפות הומופוביות באלג'יר מולדתו. 

>> איזה מהסלבס באמת היו יחד ואיזה לא? תתפלאו

>> "הסוהרים צעקו: מי בודק את החצי גבר חצי אישה?"

בצרפת נמנה עם מייסדי עמותת שאמס-פראנס, ארגון המסייע לחברי קהילת הלהט"ב שהגיעו לצרפת אחרי שנרדפו בארצות המקור שלהם בצפון אפריקה ובמזרח התיכון.

לדברי אוסטמן התוקפים היו ממוצא אנגלי ואמריקאי, והוא מספר למגזין "אינדפנדט" את מהלך האירועים המחריד: “אחד מהם קרע את הסדין וקשר איתו את הידיים והרגליים שלי. הם בעטו בפניי ובחזי. הוטחתי בקיר והאף שלי נפגע, היה דם בכל מקום. אחד מהם הכה אותי בפני ואנס אותי. נפלתי לקרקע וצעקתי בכל הכח, אבל השני שלף סכין ואמר לי להיות בשקט אחרת הוא יהרוג אותי”.

אוסטמן טוען שהתקיפה הייתה ממניעים הומופובים ושאחד התוקפים, האמריקאי, אמר לו: "אתם... אתם שונאים את טראמפ, ואתם מקשיבים למוזיקה שחורה וערבית". עמותת שאמס-פראנס יצאה בהצהרה: "אנו מגנים בתוקף את המעשה הברברי והנבזי הזה, ומגייסים את כל התמיכה שאפשר למען חברנו היקר”.

>> אנחנו יכולים לנחש אם אתה פסיבי, אקטיבי או ורסטילי

>> הספורטאים הלוהטים שיגיעו לאירועי הספורט הלהט"בים בתל אביב