מדי יום, בישראל כמו בשאר העולם, הולכות ומחמירות ההנחיות לבידוד חברתי, בתי קפה, מכוני כושר מסעדות או גבולות בינלאומיים, הכל נסגר. באוסטרליה, עדיין הוראות הבידוד מתונות יחסית, ולשם שמירה על בריאות הציבור, הכריזה סאונה אחת בעיר סידני שהיא תמנע את כניסתם של גברים "לוהטים מדי". הם התבדחו בחשבון הפייסבוק שלהם: “אנו הסאונה הראשונה באוסטרליה שלא תאפשר לך כניסה, אם אתה לוהט מדי".

בעל העסק מסביר מדוע הכניסה לגברים לוהטים אסורה: "אנו מחויבים לביטחון, ולכן על כל לקוח לעבור מדידת חום ללא מגע, שתוודא כי אין לו חום לפני הכניסה לעסק. זה לוקח שנייה אחת בכניסה. אז תשחקו בבטחה ובביטחון... עשינו כל שביכולתנו כדי להבטיח את בטיחותכם וחווית קרוז מלאת ביטחון, ואנו דואגים זה לזה".

גבר בסאונה (צילום: Shutterstock)
"עשינו כל שביכולתנו כדי להבטיח את בטיחותכם וחווית קרוז מלאת ביטחון"|צילום: Shutterstock

הסאונה מוסיפה שהתקינו מחטאי ידיים, והמקום מחוטא תדיר. אבל האם כל האמצעים הללו בכלל ימנעו הדבקה בסאונה? מקום שבגדול מעודד קירבה ולא בדיוק מאוורר. ושלא נדבר על זה שנגיף הקורונה מידבק גם כשלנשא אין תסמינים או ישנם תסמינים שוליים בלבד. נכון ליום רביעי (18.3), באוסטרליה נדבקו 568 ומתו 6 אנשים מסיבוכים הקשורים במחלה.

באיטליה בינתיים, שם המספרים גבוהים בהרבה, החליטו להחריף את אמצעי המניעה אפילו יותר, ובעיירה טוסקנית קטנה יצא כרוז מאת ראש העיר: “אסורות אורגיות וגאנג-בנג [כך במקור], אסור קיום יחסי מין של יותר משני אנשים”.

>> אדריכל, מורה ומטרידן סדרתי ברחבי תל אביב

>> "אני לא שופט את אמא שלי על ההומופוביה שלה"

כדי להבהיר את רצינותו בנוגע למשכב בימי קורונה, מוסיף ראש העיר פאביו בוג’אני: "במקרה של הפרת הוראות העירייה יחויב כל משתתף בקנס של 875 יורו".