תחנת הרדיו היהודית-אוסטרלית J-AIR מסרה כי היא "מתנצלת ללא סייג" על שלא צנזרה את ההערות שנאמרו בשידור בתכנית "תמר יונה", תכנית אירוח דתית. הרב מנדל קסין טען בשידור כי נגיף הקורונה נברא על ידי אלוהים בגלל התנגדותו לגבולות הדיבור החופשי. לאחר מכן, הרב הלך צעד אחד קדימה, וטען כי המגיפה היא הכלי של אלוהים למיגור "בעיות עיקריות", כמו הומואים, שלדעתו הם "שחיתות מדהימה מטבעו של האדם".

"המגיפה עצמה היא כלי רכב", הסביר הרב, "מכשיר, להאיץ את התהליך המשיחי על ידי הסרת הבעיות העיקריות הללו... הבעיה העיקרית הראשונה היא שהאדם השחית את טבעו. יש כיום כמות אדירה של מה שנקרא חוסר מוסריות בעולם כיום. זה נפוץ. אפשר לומר שזה גם בצורה של הומוסקסואליות, הומואים וכן הלאה, איפה שפתאום ההבחנה המגדרית היא מטושטשת מאוד. אז זו שחיתות מדהימה מטבעו של האדם".

תחנת הרדיו J-AIRהתנערה מאז מהערותיו של הרב, ואף הורידה את הפרק מהאוויר באתר האינטרנט שלה. לאחר מכן הם פרסמו הצהרה באתר האינטרנט והתנצלו על שידור הפרק מלכתחילה.

>> "להט"בים חשופים יותר לאובדנות בעקבות ההסגר"

>> בידוד גאה: 14 המלצות ללהט"בים לתקופת ההסגר

נשיא התחנה, ג'ורג 'בנקסי, הוסיף כי דעותיו של הרב קסין היו "בלתי מקובלות לחלוטין", והחל בתהליך בדיקה כדי לראות כיצד ההתבטאויות עלו לאוויר, בהתחשב בכך שהשידור הוקלט מראש.

"J-AIR מודעת מאוד לתפקידה כתחנת רדיו קהילתית, ודבקה בקפדנות לחוקי המדינה הזו, ובמיוחד לאלה המתייחסים לשידורים כמנדט על ידי רשות התקשורת האוסטרלית". חוקים אלו מחייבים את התחנה להבטיח כי התוכן ששידרו אינו צפוי להסית או להנציח שנאה נגד אדם או קבוצה כלשהי, או להשמיץ על בסיס, בין היתר, העדפה מינית, זהות מגדרית או סטטוס HIV.

מארגון "חברותא - הומואים דתיים" נמסר: "לאחר שהמגיפה תחלוף, נקיים בע"ה וב"נ אירוע גאווה גדול בעיר בני ברק. תמיד מדהים לגלות כמה הקהילה שלנו גדולה, ונמצאת בכל מקום. עת כזו דורשת אחדות בעם ישראל, ואנחנו נדאג להמשיך ולהילחם בשנאה, ולהוציא מעבדות לחרות את כל החפצים בכך".

מארגון "בת-קול- נשים גאות דתיות" נמסר: "בשעה קשה זו בה מגיפה משתוללת, אין לנו אלא להצטער על דבריו של לכאורה רב זה. חשוב להיות מאוחדים. אנו מאחלות החלמה לכל עם ישראל וכל חולי קורונה באשר הם, ללא הבדל דת גזע ומין. לימים שפויים יותר".