גאווה
כדורגלנים נועזים
אל תגידו יום יבוא, הביאו את היום | אילוסטרציה

עתידות: בקרוב מספר שחקני כדורגל יצאו מהארון ביחד

בחודש שעבר חבר פרלמנט בריטי טען כי שלושה שחקנים בכירים נמצאים בקשר עם התאחדות הכדורגל לגבי יציאה מהארון בפומבי. גרג קליירק, ראש אגודת הכדורגל האנגלית, פרסם ידיעה בה הוא מעודד את הכדורגלנים לצאת ביחד: "למה שלא נסנכרן את זה? ככה אף אחד לא יצטרך להתמודד עם זה לבד". הוא אפילו חשב על מועד מתאים

דרור בלילטי | mako גאווה | פורסם 13:13 15.01.17 

שנה גודל אות

ראש אגודת הכדורגל האנגלית, גרג קליירק, מעודד כדורגלנים בריטים בארון לסנכרן את חשיפת נטייתם המינית. "פרסמתי ידיעה בה כתבתי שאם כמה כדורגלנים מהמדרגה הראשונה ירצו לצאת מהארון, למה שלא נסנכרן את זה?”, אומר קליירק בראיון למגזין טיימס אוף לונדון, “ככה אף אחד לא יצטרך להתמודד עם זה לבד”.

>> "באתרי היכרויות ישר שואלים אותי על גודל האיבר שלי"

>> "גם אם יהיה לו סטוץ מדהים, האהבה שלנו לא בסכנה"

בחודש שעבר חבר הפרלמנט הבריטי ג'ון ניקולסון, טען בדיון על הומופוביה בספורט, כי ישנם שלושה שחקנים בכירים שנמצאים בקשר עם התאחדות הכדורגל לגבי יציאה מהארון בפומבי. 

קליירק מודע להומופוביה על המגרש, ומשום כך הוא סבור שיהיה קשה לקדם מדיניות של פתיחות מוחלטת. למרות שהוא בטוח שהשותפים לקבוצה לא יפנו נגד אחד השחקנים במקרה שיצא מהארון, קליירק מבין שלא כל כדורגלן יבחר בדרך הזו, שעלולה להיות קשה לפעמים, ומכבד את רצונם לשמור על נטייתם המינית לעצמם.

כאיש ספורט אמיתי הוא לוקח את עיקרון עבודת הצוות צעד אחד קדימה, ומציע לכדורגלנים הגאים לעתיד לתמוך אחד בשני ולחשוף את סיפורם ביחד. הוא אפילו חשב על מועד מתאים: "בתחילת העונה. אז כל אחד חושב שזו העונה שלו, הקהל שמח, והשמש זורחת".

אנטון הייסן הוא הכדורגלן היחיד מחוץ לארון שמשחק בליגות הגבוהות באירופה. בארה"ב המצב לא יותר טוב, עם ייצוג של רובי רוג'רס בלבד.

New season comin op lads

A photo posted by Anton Hysen (@antonhysen) on


>> "הליצן העירום" ממציא אורגזמה מסוג חדש

>> המנצחת בקטגוריית 'המסיבה עם הכי פחות בגדים' בתל אביב