פסטיבל Winter Party במיאמי נחשב לאחד האירועים המרכזיים של הקהילה הגאה בארה"ב, וללהט"בים רבים ברחבי העולם שנוהרים אליו מדי שנה. הוא נערך מדי שנה מאז 1994. רון ריץ', מוזיקאי ומתנדב בפסטיבל הגאה במיאמי, הלך לעולמו בגיל 65 כתוצאה מסיבוך של נגיף הקורונה. הוא המת השני מהנגיף שבילה באירוע, שהתקיים בין ה-4 ל-10 במרץ, ובו ביקרו כ-10,000 מבלים. חברים ומכרים בעירו, פורט לודרדייל, פרסמו זיכרונות של ריץ', שהיה דמות ידועה ואהובה בקרב קהילת הלהט"ב המקומית.

"רון היה פרצוף מוכר לאורחים שהשתתפו בפסטיבל מסיבות החורף ומסיבות הבית שלנו בפורט לודרדייל בחמש השנים האחרונות", נכתב בפייסבוק של כוח המשימה הלהט"בי הלאומי, המארגן את אירועי הקהילה הלהט"בית בארה"ב.

"החיוך הגדול והחום שלו הפכו אותו לכוכב בצוות האירוח שלנו", הם מוסיפים, "הוא יחסר לנו. אנו מוסרים את תנחומינו למשפחתו וחבריו".

ביום שבת האחרון משתתף נוסף בפסטיבל הגאה במיאמי, ישראל קררה בן ה-40, מת מנגיף הקורונה. "נשארנו אצלו בדירה וטיפלתי בו יומיים, גם אני נדבקתי. הוא לא נשם וביקש לעבור לבית החולים, הוא נשאר שם לארבעה-חמישה ימים", נזכר בן זוגו, פרנקו קונקוויסטה, ברגעיו האחרונים של קאררה, "הם הרדימו אותו כי הוא לא נרגע, והוא לא התעורר מאז שוב".

>> "הקורונה עוזרת לי להעריך את זה עוד יותר"

>> בידוד גאה: 14 המלצות ללהט"בים לתקופת ההסגר

נכון להיום (2.4) ישנם מעל 200 אלף חולי קורונה בארה"ב ויותר מ-4,400 מקרי מוות.