האבות הגאים ובנם (צילום: טוויטר)
"המצב הזה ממש פגע בו. האישה הזאת באמת פגעה בנו"|צילום: טוויטר

מורה מחליפה בבית הספר היסודי דירפילד בסידר הילס במחוז יוטה, ארה"ב, זכתה לסטירת מציאות למאה ה-21 לאחר שמתחה ביקורת חריפה על ילד בכיתה ה', רק בגלל שאמר שהוא אסיר תודה שיש לו שני אבות. ביום שישי האחרון שאלה המורה המחליפה את התלמידים על מה הם אסירי תודה לקראת חג החג ההודיה הקרוב. "אני אסיר תודה על כך שאאומץ סוף סוף על ידי שני האבות שלי", ענה אחד התלמידים, על פי העיתון "סולט לייק טריביון".

"מדוע לכל הרוחות שתהיה שמח מזה?", המורה ענתה לו, לפני שהתחילה הרצאה של כ-10 דקות בפני הכיתה, בה הסבירה מדוע "הומוסקסואליות זה טעות" ו"שני גברים החיים יחד זה חטא". לסיכום דבריה, אמרה לילד: "זה לא משהו שצריך להודות עליו".

שלוש תלמידות שנכחו בשיעור, החליטו להעלות את הנושא בפני מנהל בית הספר. "היא גם ניסתה להאשים את בננו", טען אחד מאבותיו של הילד, לואי ואן אמסטל, "היא אמרה לו שזו אשמתו שהיא התרגזה".


ואן אמסטל, כוריאוגרף ורקדן מקצועי ב"רוקדים עם כוכבים", פנה לטוויטר כדי להודות לתלמידות על כך שדיווחו על המקרה וגינו את המורה. אני גאה בשלוש הבנות ובבית הספר על כך שהם תומכים בבני המשפחה שלנו נגד הבריונית הזאת", הוא צייץ, "ממש נגעל מהמחשבה שהבריונית הזאת היא מורה בבית ספר ציבורי".

בנו של ואן אמסטל, שנשאר בעילום שם מחשש שיבוטל האימוץ, אמר לאבותיו שהוא לא ענה למורה, כי היו לו שני סבבי אימוץ כושלים, ולא רצה ששני הגברים יחשבו מחדש על החלטתם. "הוא כל כך פחד שזה היה יכול לגרום לנו לחשוב לא לאמץ אותו", העיד ואן אמסטל, "זה בהחלט לא יקרה. אבל המצב הזה ממש פגע בו. האישה הזאת באמת פגעה בנו".

המורה המחליפה, שגם שמה נשאר בעילום שם, התקבלה לעבודה על ידי סוכנות המכונה "קלי שירותים", על פי הדיווחים. היא פוטרה לאלתר והנהלת בית הספר הכריזה שהיא "לעולם לא תלמד בדירפילד שוב".

"אנו מודאגים מכל דיווחים על התנהגות בלתי הולמת ומתייחסים לעניינים אלו ברצינות רבה", נמסר בתגובה מסוכנות "קלי שירותים", "אנו מנהלים עסק זה על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר של יושרה, איכות ומצוינות מקצועית. אנו נבחן היטב את המקרה".

>> 7 גברים ששינו את הסטיגמה על HIV ואיידס

>> כך תוכלו לחסוך עד 50% מעלויות הפונדקאות

>> "כל פיסת גוף שאני חושף בתמונות מנומקת"

אימוץ הנער אמור להסתיים רשמית בעוד כשבועיים ב-19 בדצמבר. שיהיה בשעה טובה!