השלטונות ברוסיה שוקלים בימים אלה הצעת חוק חדשה, במסגרתה סרטים שעוסקים באהבה חד מינית יוכלו להיות מוצגים רק תחת "גישה מיוחדת" - בדיוק כמו פורנוגרפיה. בשיחה עם סוכנות הידיעות הממלכתית, אמר חבר הפרלמנט ויטלי מילונוב כי בקרב הציבור קיימת דרישה לאסור לחלוטין תוכן גאה בסרטים: "הפתרון למצב נמצא ממש מעבר לפינה - מי שירצה יוכל לקבל גישה מיוחדת לסרטים כאלה, כמו שעושים עם פורנוגרפיה". 

חבר הפרלמנט מילונוב היה זה שהגיש את "חוק התעמולה הלהט"בית" שאושר במדינה בשנת 2013. הוא ננזף על ידי מועצת זכויות האדם במדינה אחרי שקרא "לטפל" בהומואים כמו שמטפלים בחתולי רחוב: "צריך לסרס אותם ולכלוא אותם במקלטים", אמר בעבר. עכשיו נדמה שהמאבק שלו בקהילה הגאה נמשך, ואם להסתמך על ההחלטה האחרונה של הממשל הרוסי שקבעה כי ארגוני להט"ב ועורכי דין לזכויות אדם מוגדרים כ"סוכנים זרים", נדמה שבקרוב גם סרטים כמו "הר ברוקבק" יהיו מוגדרים כפורנוגרפיים. 

ויטלי מילונוב (צילום: Mikhail Svetlov, GettyImages)
חבר הפרלמנט הרוסי ויטלי מילונוב|צילום: Mikhail Svetlov, GettyImages

המרכז הרוסי לחקר דעת קהל פרסם מוקדם יותר השבוע סקר שהעלה כי 80 אחוז מתושבי רוסיה חושבים כי זה "לא מקובל" להציג סצנות סקס חד מיניות בסרטים - גם אם הסרטים הוגדרו למבוגרים בלבד. עוד נמצא כי 57 אחוז מהנשאלים חושבים כי יש לאסור על כך תוכן שמציג את מה שהם מגדירים כ"סטייה". 

רק לאחרונה, נקנס ערוץ טלוויזיה רוסי בכ-50 אלף שקלים אחרי שהציג שני גברים שהגיעו לאירוע יחד ובהמשך כוכב רשת שלבש שמלה בטקס. השירות הפדרלי לפיקוח על טכנולוגיית מידע ותקשורת המונים (רוסקומנדזור) מסר כי הערוץ עצמו צריך להיות מתוייג כערוץ למבוגרים בלבד.