>> לקבוצה של mako גאווה בפייסבוק כבר הצטרפתם?

גווידו ברילה (צילום: Vittorio Zunino Celotto, GettyImages IL)
מתנגד לתא המשפחתי הגאה. גווידו ברילה|צילום: Vittorio Zunino Celotto, GettyImages IL
גווידו ברילה, העומד בראש חברת הפסטה הגדולה בעולם הנושאת את שמו, עורר זעם השבוע בקרב חברי הקהילה הגאה בעולם לאחר שהתבטא נגד משפחות גאות וזכויות להט"ב. "לעולם לא אעשה פרסומת עם משפחה הומוסקסואלית", אמר ברילה לרדיו "לה זנזארה" באיטליה ביום רביעי האחרון. "אם הגייז לא אוהבים את זה, הם יכולים ללכת לאכול מוצר אחר. עבורנו, הרעיון של המשפחה הקדושה נותרה כאחד הערכים הבסיסיים ביותר".

"רק רציתי להדגיש את תפקיד האישה במשפחה"

ברילה אמנם הוסיף כי "לכל אחד יש את הזכות לעשות מה שהוא רוצה מבלי להפריע לאנשים סביבם", אך המשיך מייד ויצא נגד אימוץ ילדים על ידי הומואים ולסביות. "אין לי כבוד לאימוץ על ידי משפחות גאות משום שעניין זה נוגע לאדם שלא יכול לבחור".

אין תמונה
מותג הפסטה הנמכר בעולם. ברילה

זמן קצר אחר-כך פרסמה החברה הצהרה מעט יותר פייסנית בשמו של יושב הראש ההומופוב. "אני מצטער אם דבריי ל'לה זנזארה' גרמו לאי הבנה או ויכוח בציבור, או אם פגעתי במישהו. בריאיון כל שרציתי היה להדגיש את התפקיד המרכזי של אישה במשפחה".

פרסומת של ברילה

ברילה שולטת כמעט במחצית משוק הפסטה באיטליה וכרבע משוק זה בארה"ב. דבריו ההומופובים של ברילה עוררו זעם בקהילה הגאה ורבים קראו לחרם על המותג האהוב. "זוהי דוגמא נוספת להומופוביה האיטלקית", אמר אלסנדרו זן, פוליטיקאי איטלקי ופעיל גאה, לאינדיפנדנט. "אני מצטרף לחרם על ברילה, ואני מקווה כי חברי פרלמנט נוספים יעשו אותו הדבר".