בריאן זופניק, גבר גאה מניו יורק, מספר בראיון למגזין People על בן זוגו שנאבק בנגיף הקורונה, ומשתף את סיפורו באזהרה: "כולם צריכים להיות מבוהלים". זופניק מתגורר בעיר ניו יורק מזה עשר שנים עם בן זוגו, ג'ון ג'אראטאנו, מפיק טלוויזיה פרילנסר. בגיל 42, וללא שום מחלות רקע, ג'אראטאנו לא חשב שהוא נמצא בסיכון רציני לנגיף הקורונה. כשפיתח חום ב-6 במרץ הוא וזופניק הניחו שזה משהו אחר.

"לא היה שיעול. גם לא קשיי נשימה", מעיד זופניק. כעבור שלושה ימים, הטמפרטורה של ג'אראטאנו עלתה ל-38 מעלות והם התחילו לדאוג, אך מכיוון שעדיין לא סבל מבעיות נשימה, השניים לא ניגשו לחדר המיון. עם זאת התסמינים שלו התדרדרו במהירות, וב-12 במרץ בני הזוג הגיעו לטיפול נמרץ. מאוחר יותר באותו אחר הצהריים ג'אראטאנו פיתח שיעול וקשיי נשימה.

"למחרת, הוא קרא לי ואמר, 'אני ממש מפחד. אני לא יכול לנשום בכלל'", נזגר זופניק, "בבית החולים לא הרשו יותר מבקרים. בשלב זה המצב של ג'ון הלך והחמיר. הוא התקשה לנשום. זה פשוט קרה כל כך מהר".

"הוא קרא לי. הוא ניסה לדבר, אבל הוא בקושי נשם, אז אפילו לא יכול היה לומר את המילים. הוא רק אמר, 'לא יכול לנשום'". ג'אראטאנו נלקח לבית החולים הר סיני במנהטן ועבר בדיקת קורונה ב-13 במרץ, שבוע לאחר שהחום שלו התחיל, אך בעקבות עיכובים בתהליך הבדיקה הוא נאלץ להמתין לתוצאות במשך ימים.

בזמן שהשניים המתינו לתוצאות הבדיקה, מצבו של ג'אראטאנו החמיר. "הזיהום התחיל להתפשט בריאות שלו", זופניק מסביר, "הזיהום החמיר עוד יותר. הוא התפשט מהר מאוד".

>> "להט"בים חשופים יותר לאובדנות בעקבות ההסגר"

>> בידוד גאה: 14 המלצות ללהט"בים לתקופת ההסגר

בשלב זה טופל ג'אראטאנו בתרופות אנטי-ויראליות, כי ללא אבחנה חד משמעית של נגיף הקורונה לא ניתן היה להשתמש בתרופה חזקה יותר. בזמן שתוצאות הבדיקה טרם הוצגו, וזופניק מאוחר יותר שלח את הדגימה של בן זוגו למעבדה אחרת בצפון קרוליינה.

"נגמר לנו הזמן לחכות לבדיקה הזו, ובריאותו הלכה והחמירה", אומר זופניק, "התקשרתי שוב למעבדה ושאלתי, 'מה קורה עם הבדיקה הזאת? בן זוגי הולך למות ומחכה לזה. הוא לא יכול להתחיל טיפול ללא תוצאה חיובית'. הם אמרו שאולי התוצאות יגיעו עד 20 או 21 במרץ. אמרתי, 'הוא ימות עד אז' וניתקתי".

בייאוש רב פנה זופניק בדואר אלקטרוני לנשיא בית החולים הר סיני. למרבה המזל, תחינותיו עזרו להאיץ את תהליך הבדיקה. התוצאות הגיעו ב-19 במרץ, באיחור של שלושה ימים, וג'אראטאנו נמצא חיובי לקורונה.