מדי שנה מתרחש אירוע ההתרמה הלהט"בי "ווינטר פארטי פסטיבל" בעיר מיאמי, פלורידה. השנה הפסטיבל נערך בין 4-10 במרץ, ובו בילו כ-10,000 מבקרים ומבקרות. זמן קצר עם סיום הפסטיבל, מארגני האירוע הודיעו כי אחד המבלים נמצא חיובי לנגיף הקורונה. ישראל קאררה, בן 40, מת ביום שבת האחרון מנגיף הקורונה, בו נידבק באותו הפסטיבל. בן זוגו, פרנקו קונקוויסטה, מספר לחדשות המקומיות על האיש שאהב: “הוא החל להרגיש לא טוב אחרי הפסטיבל".

“נשארנו אצלו בדירה וטיפלתי בו יומיים, גם אני נדבקתי. הוא לא נשם וביקש לעבור לבית החולים, הוא נשאר שם לארבעה-חמישה ימים", קונקוויסטה נזכר ברגעיו האחרונים של קאררה, "הם הרדימו אותו כי הוא לא נרגע, והוא לא התעורר מאז שוב".

"ישראל עבד קשה מאוד", מוסיף קונקוויסטה, “הוא היה מלא באנרגיה, ועבד 13-14 שעות ביום כדי לפרנס את עצמו ואת משפחתו שבקובה".

הוא מוסר עוד דבר אחרון לצופים: "אני רוצה שאנשים ידעו שזה רציני. הם צריכים להישאר בבית. זה לא הורג זקנים בלבד. הבחור המסכן הזה היה בן 40 במותו. זה יכול להיות כל אחד, אז תישארו בבית ותחשבו על אחרים. נסו להציל חיים של אנשים. רק בגלל שזה לא משפיע עליכם ישירות א אומר שאין אחרים שסובלים מזה".

>> "הקורונה עוזרת לי להעריך את זה עוד יותר"

>> בידוד גאה: 14 המלצות ללהט"בים לתקופת ההסגר

מהמועדון הגאה Score בעיר מיאמי נמסר הספד באמצעות האינסטגרם ובו נכתב: “זה תמיד עצוב לאבד מישהו, אבל זה אפילו יותר מכאיב ללב, כשאותו אחד היה חלק מהקהילה וגרם לנו לחייך, לצחוק ולרקוד על בסיס קבוע".