אקוודור: פרננדו מצ'אדו ודיאן רודריגז הם, נכון לעכשיו, הזוג הטרנסג'נדרי הראשון שנכנס להריון בכל דרום אמריקה, או לפחות הזוג הראשון שמוכן לדווח על כך. שני בני הזוג נוטלים הורמונים, אולם לא עברו את הניתוחים לשיוך מגדרי מחדש, מה שאיפשר למצ'אדו להיכנס להריון מאשתו, רודריגז, במה שהם כינו "הדרך המסורתית". אקוודור נחשבת למתקדמת יחסית מבחינת שוויון זכויות לתושביה הלה"טבים. על אף שחוקת המדינה מגדירה נישואין אך ורק כקשר בין גבר ואישה, המדינה מציעה איחוד אזרחי (מעמד המקביל לנישואין) לזוגות חד-מיניים מאז 2009. בשאר היבשת, המצב עגום למדי, ולפי ההערכות, כ-80% ממקרי הרצח המדווחים של טרנסג'נדרים ברחבי העולם מתרחשים ביבשת זו. בישראל, אגב, זכור לטובה המקרה של יובל טפר, שלפני שלוש שנים הביא לעולם ילד.

רודריגז (מימין) ומצ'אדו, בצילומים לעיתון אקוודורי:

El amor de mi vida y yo <3 Book: Fernando Machado y Diane RodriguezFotografía: Wlado Studio - Wladimir TorressMaquillaje: Diane Rodriguez Vestuario: Yoly Zambrano

Posted by Diane Rodriguez on Friday, October 30, 2015

ארה"ב: מנהל הבטיחות בתחבורה (TSA), שהוקם בעקבות אירועי 11 בספטמבר, שינה את ההגדרות שהוא נותן לנוסעים טרנסג'נדרים. נהלי הבטיחות בארצות הברית מחייבים מעבר דרך סורק אלקטרו-מגנטי, שמשקף, בין השאר, את איברי המין של הנוסע, וכן, החלוקה בהם בינארית בלבד – זכרים ונקבות. עד כה, סווגו מי שאיבריהם לא תאמו את מה שמצוין בדרכונם כ"חריגות" (Anomaly), ונדרשו לעבור לעמדה השניה, שנזכיר, מציינת את המגדר שהם אינם משתייכים אליו. אולם מעתה הם יסווגו בשם הגרוע לא פחות, "אזעקות" (Alarm), ומפעילי מכשיר השיקוף יוכלו להפעיל שיקול דעת ולחסוך מהנוסעים את המבוכה שבהחלפת עמדת בידוק. מי שמבקש להימנע משיקוף, נדרש לעבור חיפוש גופני, משפיל לא פחות.

ולקינוח, גבר בלי חולצה:

רוסיה: ולדימיר פוטין, המתנה ההומופובית שממשיכה לתת לנו עוד ועוד סיבות להגיד "הא?", מוציא לרגל השנה החדשה לוח שנה שכולו  - תמונות שלו עצמו. בלוח, ששמו "כל השנה עם נשיא רוסיה", מצולם פוטין בשלל סצינות טבעיות לחלוטין, למשל: מחזיק דג עצום בגודלו, מתלטף עם כלבלב וקוטף פרחים בשדה. אחרים שטרחו לפנק אותנו בלוח שנה (סתם בלי קשר, במקרה חשבנו על זה ואין פה שום רמיזה) הם הכבאים החתיכים מצרפת, שהסכימו להתפשט מול המצלמות. הם עשו זאת בשביל לגייס כסף לארגון הומניטרי צרפתי, ובאמת שראויים למעט יותר הכרה בעקבות פועלם ה... אמיץ. את כל התמונות בלוח השנה צילם פרד גודון, ואם טרם קניתם לנו מתנה לנובי גוד, נשמח שתתרשמו כאן ותקנו לנו אחד מהשניים, באמת שאנחנו לא בררנים.

מצא את ההבדלים: מתוך לוחות השנה של פוטין ושל כבאֵי צרפת