דיאנה קמיאליאנובה, מנהלת המועדון הגאה "פוזה" ברוסיה, והמנהל האמנותי של המקום, אלכסנדר קלימוב, נוספו לרשימת "הטרוריסטים והקיצוניים" של שירות הניטור הפיננסי של רוסיה, המכילה כ-14,000 שמות של ארגונים ואנשים אשר מעורבים בפעילות טרור והלבנת הון.

קמיאליאנובה (28) וקלימוב (21) נעצרו מוקדם יותר החודש לאחר מספר פשיטות משטרתיות על מועדון "פוזה" בעיר אורנבורג, שהתרחשו בעקבות דיווחים של פעילי ימין קיצוני על "פעילות קיצונית להט"בית", ובמהלכן נמצאו במקום "שקיות עם בגדי נשים ופאות". 

השניים יעמדו למשפט באשמת "ארגון פעילויות למען ארגון קיצוני" ו"קידום מערכות יחסים מיניות לא מסורתיות", ואם יורשעו הם יכולים להישלח ל-10 שנות מאסר. קמיאליאנובה וקלימוב הם חברי הקהילה הגאה הראשונים ברוסיה לעמוד למשפט תחת סעיפים אלה, לאחר שבית המשפט העליון במדינה פסק בנובמבר כי "תנועת הלהט"ב הבינלאומית" היא תנועה "קיצונית" ואסר את פעילותה במדינה. 

מועדון
מועדון "פוזה", אורנבורג, רוסיה|צילום: Telegram

על פי הדיווחים, בעלת המועדון קמיאליאנובה והמנהל האמנותי קלימוב נוספו לרשימת "הטרוריסטים והקיצוניים" בעדכון שהתבצע ב-28 במרץ, אז נוספו יחד איתם ארבעה חשודים בטבח שהתרחש באולם הקונצרטים במוסקבה ב-22 במרץ. 

מאז פסיקת בית המשפט העליון ברוסיה רשויות במדינה פצחו במסע רדיפה מתמשך נגד הקהילה הגאה: המשטרה הרוסית פשטה על מועדונים וברים גאים, פלטפורמות סטרימינג סיווגו סדרות אנימציה לילדים בתור תכנים למבוגרים בלבד בגלל צבעי הקשת, אזרחים שהציגו ברשת דגל גאווה נקנסו ונאסרו, ערוץ מוזיקה נקנס בגלל נשיקה בין שתי נשים, עיתונאי רוסי גאה מוכר הותקף באלימות במרכז מוסקבה, זמרים נשלחו למאסר באשמת "הפצת תעמולה להט"בית", כוכבות רשת נקנסו בגלל נשיקה לסבית ועדויות על אשפוזים בכפייה בטיפולי המרה התרבו. 

זה לא נעצר שם, וככל שהזמן עבר הדיווחים רק התגברו והחמירו. הפשיטות המשטרתיות התרחבו גם לאירועים פרטיים, כוחות ביטחון תועדו מתעללים בבליינים במועדונים וברים גאים, הסוכנות הפדרלית אף פתחה בהליכים משפטיים נגד אפליקציית "דולינגו" בטענה להפצת תעמולה להט"בית, ואפילו מורה דרשה מתלמידה לצבוע בשחור בובה שכפות ידיה היו צבועות בצבעי הקשת. כל אלה מתרחשים במקביל לאמירה מגוחכת של פוטין, שהתעקש כי רוסיה "סובלנית לאנשים עם נטיות מיניות לא מסורתיות".