ראש ממשלת איטליה, ג'ורג'ה מלוני, הפצירה בחברי הפרלמנט במדינה לאשר חוק שיאסור על אזרחי איטליה הליכי פונדקאות, גם במדינות שבהן הדבר חוקי כמו ארצות הברית וקנדה, וכינתה פונדקאות נוהג "לא אנושי" אשר מתייחס לילדים כאל "מוצר בסופרמרקט". 

הליכי פונדקאות בתוך איטליה אסורים בחוק והעונש עליהם כולל קנסות ומאסר, אך ממשלת הימין של ג'ורג'ה מלוני מבקשת כעת להרחיב את האיסור ולהעמיד לדין אזרחים איטלקיים שיבצעו הליכי פונדקאות מחוץ למדינה, כפי שנעשה עד כה. 

"אף אחד לא יכול לשכנע אותי שזה מעשה של חופש לשכור רחם", אמרה ראש הממשלה מלוני בכנס שהתקיים ביום שישי האחרון ברומא. "אף אחד לא יכול לשכנע אותי שזה מעשה של אהבה להתייחס לילדים כמו למוצר ללא מרשם בסופרמרקט. אני עדיין מחשיבה את הפרקטיקה של השכרת רחם כבלתי אנושית ואני תומכת בחוק המוצע שהופך אותה לפשע אוניברסלי". 

בימים אלה הפרלמנט האיטלקי דן בהצעת החוק המדוברת, אותה הגישה מפלגת "האחים של איטליה" בראשותה של מלוני. עמדת המפלגה מהדהדת את עמדת הוותיקן והאפיפיור פרנציסקוס, שהביע לאחרונה דחייה מטיפולי התאמה מגדרית, הפלות ופונדקאות. הצעת החוק, שזכתה לביקורת מארגוני זכויות אדם ופוליטיקאים מהאופוזיציה שטענו כי ההצעה מכוונת נגד להט"ב, אושרה על ידי בית הנבחרים של איטליה ונמצאת כעת בידיי הסנאט.