בית משפט בוושינגטון גזר על כוכב הסרטים הפורנוגרפיים הגאים ג'ורדן ג'ופלין 99 שנות מאסר, לאחר שהרעיל את בן זוגו, ד"ר אריק גרסיה, וגנב רכוש רב שהיה שייך למנתח המוכר והמצליח מאלסקה, ארה"ב. גזר הדין ניתן מוקדם יותר החודש ג'ופלין בן ה-38, שהורשע בשנה שעברה ברצח מדרגה ראשונה. 

ג'ופלין כיכב בעברו בסרטים פורנוגרפיים לגייז רבים והיה מוכר במספר שמות במה שונים. בסרטים של אולפן "שון קודי" הוא היה מוכר בשם "זאק", בסרטים של אולפני הסרטים men.com ו"ברונו" הוא היה מוכר בשם "לוגן קרוז", ואלו בסרטים של אולפן הסרטים "רנדי בלו" הוא היה מוכר בשם "רוב סטונברידג'". 

בנתיחה שלאחר המוות התגלה כי גרסיה, בן 58 במותו, מת ב-17 במרץ 2017 ממנת יתר קטלנית של מספר סמים, ביניהם מורפיום, מתדון ודיאזפאם. ביום הרצח ג'ופלין קיבל משלוח של שלוש מכולות בביתו של גרסיה, אותן הוא מילא ביותר משני טון של פריטים וחפצים אישיים שהיו שייכים למנתח האהוב, אותם הוא שלח לביתו בוושינגטון. 

בדיונים בבית המשפט טענו התובעים כי ג'ופלין התנהג בצורה מניפולטיבית כלפי גרסיה כחלק מתוכנית מרושעת לרצוח אותו ולגנוב את רכושו. ג'ופלין תכנן את הרצח במשך זמן רב ואפילו תזמן את אספקת משלוח המכולות בסמוך למועד הרצח המתוכנן. השופט מייקל ווברטון סיפר כי תושבי אלסקה דרשו הטלת עונש חמור ואמר כי האופי החמור של הפשע היה "חסר היגיון", זאת משום שכוכב סרטי הפורנו היה יכול לגשת לעושרו של ד"ר גרסיה בכל עת. "הוא לא מנע זאת ממך", אמר לו השופט בזמן הקראת גזר הדין. 

ג'ופלין סיפר לחוקרים שהוא נסע לפגוש את גרסיה בביתו ב-15 במרץ וחזר לוושינגטון ב-17 במרץ, 2017. הוא דיווח למשטרה באלסקה ביום שלמחרת על היעדרו של גרסיה, וסיפר כי הרופא היה אמור לפגוש אותו בוושינגטון, אבל מעולם לא הגיע. ב-27 במרץ ג'ופלין חזר לאלסקה וביקש בדיקת רווחה על גרסיה בביתו, כחלק מהתוכנית להסוות את צעדיו. 

החוקרים ציינו בזמנו כי ג'ופלין נהג ברכב של גרסיה וכי היו ברשותו מפתחות לבית ולרכב של הרופא. כשנכנסו השוטרים לביתו של גרסיה האזעקה כבר הייתה מושבתת וגופתו נמצאה מוטלת ללא רוח חיים. לאחר הקראת גזר הדין חשפה המשטרה צילומי וידאו מה-17 במרץ, שנמצאו גם במכשיר הטלפון של ג'ופלין, בהם נראה גרסיה נאבק לנשום כשהוא לבוש ונמצא באותה תנוחה שבה נמצא מת. 

לחוקרים לא לקח זמן רב לגלות כי מביתו של גרסיה נעדרים חפצים אישיים רבים כמו מוצרי חשמל, אוסף יקר ערך של מטבעות, שעונים ותכשיטים בשווי של למעלה מ-50 אלף דולר ואוסף משקאות חריפים בשווי של למעלה מ-320 אלף דולר. בהמשך הם גילו כי ג'ופלין אחסן את הפריטים במכולות ושלח אותם לוושינגטון, זאת בנוסף להעברות בנקאיות בסך 30 אלף דולר מחשבונות הבנק של גרסיה לאלה של ג'ופלין. 

גרסיה היה מנתח מיומן ואהוב שבילה את מרבית זמנו בעבודה. אחיו, סול, אמר לג'ופלין לאחר מתן גזר הדין "בחרת לעצמך את הגורל שלך", ונזכר לאחר מכן איך קבוצה של עובדים דוברי ספרדית ניגשו אליו בזמן שסעד במסעדה וסיפרו לו שאחיו סיפק להם תרופות בזמן שלא הייתה להם אפשרות לרכוש אותן. "הם סיפרו כמה נוח הם הרגישו לקבל גישה לרופא דובר ספרדית שקשור לתרבות שלהם", הוא סיפר. "הם היו מודאגים לגבי עתיד הטיפול הרפואי שלהם מכיוון שהם לא דיברו אנגלית". 

ג'ופלין הורשה לדבר לפני מתן גזר הדין אך נתן לעורך דינו, לארס ג'ונסון, לקרוא הצהרה מוכנה במקומו. "אדון ג'ופלין ביקש לציין שהוא מכיר בהשפעת מותו של ד"ר גרסיה על משפחתו וחבריו והקהילה של קטצ'יקן, אך הוא מחזיק בחפותו בפשע". כעת, יהיו לג'ופלין 99 שנה לחשוב על חפותו.