מריו אלקלדה, מטאדור דה טורוס מספרד, עשה היסטוריה בקהילה הגאה במדינה ובעולם לאחר שיצא מהארון כפאנסקסואל בראיון לעיתון הספרדי "אל מונדו". עם יציאתו מהארון הפך אלקלדה, בן 31, למטאדור הראשון בספרד שעושה זאת, והוא אמר שהוא מקווה כי הצעד שלו יעזור לאנשים נוספים בתעשיית מלחמות השוורים הידועה לשמצה לעשות את אותו הדבר. 

"אני הולך בקצב שלי. הטעם שלי, גם הפוליטי והגם המיני, לא כל כך נפוצים בעולם מלחמות השוורים", הוא אמר בראיון שנערך בחודש שעבר. "אני פאנסקסואל, אני מזדהה מאוד עם דגל הלהט"ב. לכל אדם יש את הטעם שלו ואני מתאהב באדם שבפנים - לא במין שלו". פאנסקסואליות, אם לא הייתם בטוחים בזה עד עכשיו, מתאר משיכה מינית שלא מבוססת על מין או מגדר, אלא על אינטלקט או הוויה, נשמה אם תרצו. 

בראיון לעיתון אל-מונדו אלקלדה הודה כי הוא חשב רבות אם לצאת מהארון בפני הציבור הרחב או לא, אך בריאיון חדש לרשת הבריטית BBC הוא תיאר את היציאה שלו מהארון כ"ספונטנית". "הרעיון פשוט עלה לי. אמנים הם אנשים ספונטניים, זה פשוט בא מהלב שלו", הוא אמר. 

עוד סיפר המטאדור אלקלדה, שעובד גם בתור מטפל כבודה בנמל התעופה מדריד-בראחס, כי היציאה שלו מהארון הפכה אותו ואת דמותו, בניגוד למצופה, לדמות אהובה ואהודה יותר. "חשבתי שתהיה איזו תחושה נגד זה, אבל אנשים מקבלים את זה בדרך הכי טובה שרק אפשר", הוא אמר והוסיף כי הוא מקווה שהצעד שלו ידחוף לוחמי שוורים גאים אחרים לעשות את אותו הצעד. "תמיד היו הומואים במלחמות שוורים, אבל הם לא אמרו כלום על זה".

בתקווה להקים קהילת מלחמות שוורים להט"בית, המטאדור אלקלדה מתכנן להקים מועדון מלחמות שוורים חדש בצ'ואקה, השכונה הגאה במדריד. אבל יש דבר אחד שעלול לעמוד בדרכו של אלקלדה והיא לא נטייתו המינית, אלא המחלוקת הסוערת סביב מלחמות השוורים כספורט, שכן במקומות רבים בספרד מלחמות שוורים, שבדרך כלל מסתיימות עם מותו של השור, אינן חוקיות. 

זו גם הסיבה שבגללן מלחמות שוורים נחשבות בתור פעילות מסורתית ושמרנית, שבדרך כלל לא משתלבת כל כך טוב עם תרבות ליברלית להט"בית מודרנית. "בקהילת הלהט"ב כולם מתנגדים למלחמות שוורים", אמר אלקלדה בעצמו בראיון לעיתון אל-מונדו. 

"אני לא אומר שהם לא יכולים להקים מועדון למלחמות שוורים, אני פשוט לא חושב שזה מתאים לאזור. כל העניין הזה הוא מאוד שמרני", אמר אחד מתושבי שכונת צ'ואקה לרשת BBC על הריון של אלקלדה להקים מועדון גאה בלב השכונה, ואחר הוסיף: "לתמוך במלחמות שוורים ולהיות להט"ב זו סתירה, אבל כל אחד חופשי להאמין במה שהוא רוצה".