מפלגת השלטון של גיאורגיה הגישה אתמול (שני) הצעת חוק שתצמצם משמעותית זכויות להט"ב, אם כי הצעד נתפס על ידי האופוזיציה והמתנגדים לחוק כניסיון נואש להגביר את הפופולריות שלה לקראת הבחירות במדינה השמרנית, אשר מועמדת לחברות באיחוד האירופי. 

ההצעה שהוגשה מכילה שלל איסורים המכוונים נגד הקהילה הגאה, כמו איסור לשינוי מין, איסור לאימוץ על ידי זוגות חד מיניים ואף איסור על "מפגשים שמטרתם פופולריזציה של משפחות או מערכות יחסים חד-מיניות", כך על פי סיכום שפרסמה מפלגת השלטון, "חלום גיאורגי". בנוסף לכך, ההצעה עלולה להוביל לאיסורים נוספים כמו איסור על מצעדי גאווה ואיסור על הצגת דגלי גאווה, שכן הם נחשבים כמקדמים מערכות יחסים חד-מיניות. 

ממוקה מדינרדזה, מנהיג השדולה הפרלמנטרית של המפלגה שמוביל את הצעת החוק, אמר כי החוק נחוץ כדי "להגן על ערכי המשפחה והדורות הבאים שלנו", מפני מה שהוא מכנה "ערכים פסאודו-ליברלים", אם כי הוא הודיע שהיא תעלה להצבעה רק אחרי הבחירות. 

בדצמבר האחרון קיבלה גיאורגיה מעמד של מועמדמת לאיחוד האירופי, אבל גורמים במדינה ובמערב מאשימים את הממשלה אותה מובילה "חלום גיאורגי" במגמות סמכותיות וקרבה מוגזמת לשכנה רוסיה. ארגוני קהילה מקומיים מכנים את הצעת החוק "הומופובית", והאופוזיציה טוענת כי האג'נדה האנטי-להט"בית של מפלגת השלטון היא ניסיון לחזק תמיכה בקרב שמרנים ולהסיח את דעתם מבעיות כלכליות לקראת הבחירות לפרלמנט באוקטובר. מפלגת השלטון אמנם מנצחת בסקרים האחרונים, אך מאבדת תמיכה בעקביות מאז 2020, אז זכתה רק ברוב דחוק. 

גיאורגיה היא מדינה נוצרית-אורתודוקסית שמרנית האוסרת בחוק על נישואים חד-מיניים מאז 2018, ובסקרים גדולים אחרונים עולה כי רוב גדול בחברה מתנגד ומסתייג ליחסים חד-מיניים. אירועי הגאווה בעיר הבירה טביליסי הפכו בשנים האחרונות לנקודות חיכוך בין פעילי להט"ב לפעילי ימין קיצוני: ביולי האחרון אלפי מפגינים פרו-רוסים, מתנגדי זכויות להט"ב, פרצו למתחם הגאווה, שדדו את הברים והציתו את המקום באש. בשנת 2021 נרצח צלם הטלוויזיה הגיאורגי אלכסנדר לאשקראבה (37), לאחר שעשרות עיתונאים ואנשי תקשורת הותקפו בזמן שסיקרו את אירועי הגאווה בעיר הבירה.