בהמשך לפרסומים לפיהם משרד החינוך החליט לקצץ דרמטית בתוכנית הסובלנות, מה שעלול להוביל לביטול אלפי סדנאות לסובלנות בבתי ספר כשברקע עלייה באלימות המופנית נגד תלמידים להט"ב, הודיע הבוקר (חמישי) משרד החינוך ל-mako כי הנושא נבדק וכי בניגוד לטענות אין קיצוץ בתקנת הסובלנות. "בניגוד לטענות אין שום קיצוץ בתקנת הסובלנות. המשרד רואה בחינוך לסובלנות וקבלת האחר חשיבות. התקציב נשאר בדיוק כפי שהיה - 3 מיליון ש"ח", נמסר ל-mako ממשרד החינוך. 

למרות טענת משרד החינוך לפיהן התקציב נשאר כשהיה, בפועל, בשנת הלימודים הנוכחית ועד לרגע זה לא הועבר ולו שקל אחד לבתי הספר בישראל במסגרת תקציב תקנת הסובלנות. יותר מכך, הודעה מסודרת על העברת התקציב לא הגיעה לבתי הספר והכסף לא זמין לניצול, גם כעת בחודש אפריל, זמן קצר לפני סיום הלימודים. הדבר קורה למרות שהסכום המדובר, 3 מיליון שקלים, מעוגן בתקציב המדינה לשנת 2023, כלומר אינו קשור לתקציב המדינה לשנת 2024 וללא קשר למלחמה הנוכחית. 

בינתיים, ארגוני הקהילה הגאה חושן ואיגי מדווחים על אלפי סדנאות לסובלנות שבוטלו בבתי ספר ברחבי הארץ, וראוי לציין כי מדובר בסדנאות היחידות המוצעות לבני הנוער המחנכות לסובלנות וקבלת האחר. זה גם המקום להזכיר שעל פי ההערכות, בבתי הספר במדינת ישראל ישנם כ-200 אלף בני נוער אשר מזדהים כחברי וחברות הקהילה הגאה.

מחבר הכנסת יוראי להב הרצנו (יש עתיד) נמסר: "עד לנקודה זו לא עבר שקל לבתי הספר עבור שיעורים לסובלנות, וזה מחדל אמיתי של משרד החינוך. התקציב ישנו אבל הוא לא עבר. זו רשלנות. השיעורים הללו קריטיים כי הם יוצרים מרחב בטוח, לא רק לתלמידים להט"ב, אלא גם לחבריהם לספסל הלימודים. שר החינוך התחייב כי תקציב תקנת הסובלנות לתשפ"ד יועבר ללא דיחוי, ובכוונתי לוודא את זה".

מנכ״לית חוש"ן, מור נהרי: "לא ייתכן שמשרד החינוך מתמחר את תחושת ביטחונם של תלמידים ותלמידות בקהילה הגאה, אין מחיר גבוה מידי לביטחון של תלמידים בתוך מערכת החינוך. מאז המלחמה אנחנו נחשפים לעלייה במקרי הלהט"בופוביה במערכת החינוך, ללא פתרון מצד המערכת. במקביל נוצר מצב מקומם בו למרות שאנחנו בחודש אפריל ושנת הלימודים נגמרת עוד חודשיים, לא מומנה עדיין אפילו סדנת חוש"ן אחת מתחילת שנת הלימודים מהתקציב האמור ממשרד החינוך. המשמעות של קיצוץ ב-85% אחוזים בתוכניות לחינוך לסובלנות היא הפקרה של תלמידי ותלמידות הקהילה הגאה".

מארגון איגי נמסר: "האמירה של קיש צריכה לפגוש את המציאות. במציאות הקיצוץ כבר החל ובתי הספר לא יכולים להכניס אותנו עד שלא יקבלו את האישור הרשמי ממשרד החינוך. בינתיים הנוער הגאה מופקר בדיוק כמו שאבי מעוז רוצה. מילים והבטחות כבר שמענו - עכשיו מעשים. בכל יום שעובר מתבטלות עוד סדנאות והנזק ממשיך. אם שר החינוך רוצה שנאמין - שיוכיח במעשים".