תהליך פרידה מבן או בת זוג הם אף פעם לא תהליך נעים, בטח ובטח אם מעורבים ילדים בסיפור, אבל הגירושין של המיליונר טימותי סטיבנסון ובן זוגו לשעבר, ג'וזף גינג'קו, הם כנראה הליך הגירושין הגאים הכי מכוער שאי פעם שמענו. בכל זאת, לא בכל יום מגיע לתחנת המשטרה גבר שחושף בפני החוקרים כי הגבר לו היה נשוי רצח אדם אחר לפני יותר מ-20 שנה, רק כדי לנצח בתיק משמורת.

עוד כתבות בגאווה >> 

צפו בהופעה שריגשה את בני משפחות החטופים
העונש המוגזם שעלול לקבל אמן שהופיע בדמות ישו
המחזה השנוי במחלוקת שהולך לעצבן את הבריטים

טימותי סטיבנסון (48), מיליונר מאזור המפרץ של סן פרנסיסקו, הורשע בתחילת מרץ ברצח שהתרחש בשנת 1998, לפני כמעט 26 שנה. הרוצח לא נתפס בזכות קבוצת חוקרי משטרה מתוחכמים שהשתמשו בטכנולוגיה חדשה, אלא בזכות גינג'קו, שביקש להתגרש מסטיבנסטון בשנת 2000, ובמהלך מאבק המשמורת החליט לגשת לתחנת המשטרה ולהודות כי בעלו התוודה בפניו שרצח את רנדל אוליפנט, גבר שגופתו נמצאה בשנת 1998 והתיק מעולם לא פוענח. 

על פי הדיווח, סטיבנסון הכיר את אוליפנט, בן 26 במותו, בבר גייז בקנזס סיטי בינואר 1998 ולקח אותו לביתו. לאחר היעלמותו של אוליפנט סטיבנסון נחקר על ידי המשטרה, אך הוא טען אז כי לאחר הפגישה ביניהם הוא הסיע אותו לבר אחר, אך לא כך היה. למעשה, סטיבנסון רצח את אוליפנט בשתי יריות בחדר האמבטיה והשליך את גופתו ביער במרחק של כ-100 קילומטרים מביתו, שם היא התגלתה חודשיים לאחר מכן, במרץ 1998. לאחר הרצח המיליונר שיפץ את חדר האמבטיה כדי להעלים ראיות וכל זכר למה שאירע.

סטיבנסון הצליח להסתיר את הסוד האפל שלו שנים רבות וארוכות. הוא עבד כרופא, חי בבית ששווה שני מיליון דולר בפרבר שקט מזרחית לסן פרנסיסקו, יחד עם בן זוגו לו נישא ואיתו גידל שתי בנות תאומות. 16 שנה לאחר הרצח, התוודה סטיבנסון לראשונה על מעשיו בפניי בן זוגו, אך גינג'קו לא דיווח למשטרה באותה עת, אלא רק לאחר שש שנים כשהשניים נפרדו ועברו הליך גירושים מכוער. 

המשטרה פתחה בחקירה מחודשת, במהלכה גילו החוקרים כי רישומי הטלפון הסלולרי של סטיבנסון תואמים לחיובי נדידת נתונים ממגדל סלולרי הנמצא בסמוך למקום שבו נמצאה גופתו של אוליפנט. החוקרים בחנו מחדש את פרטי החקירה שהתרחשה לאחר הרצח, ונחשפו לראיון עם אדם שקנה את הרכב של סטיבנסון כחצי שנה לאחר הרצח, אז סיפר כי חלקים מהשטיח של המכונית נתלשו. יותר מזה, עקבות דם נמצאו באזור המטען האחורי של הרכב, למרות שתוצאות ניתוח ה-DNA לא היו חד משמעיות. 

במטרה לסחוט מבעלו המיליונר וידוי על מעשיו, גינג'קו ארגן מבצע עוקץ משטרתי וענד מכשיר הקלטה כדי לנסות להקליט הודאה. בעת הפגישה שלהם, שאל גינג'קו את סטיבנסון על הרצח, מה שגרם לו להפוך לפרנואיד ולחשוד כי גינג'קו מחזיר במכשיר הקלטה. סטיבנסון החל אז לחפש על בן הזוג מכשיר הקלטה, אך כשלא מצא הוא המשיך את השיחה כרגיל ולבסוף הודה בפשע. עוד אמר לבן זוגו שהתוודה בפניו על המעשה כי חשש שהוא יעזוב אותו וניסה להפחיד אותו. לאחר ההודאה סטיבנסון נעצר, הואשם ברצח והוסגר למדינת מיזורי. בתחילת המשפט הוא הודה באשמה, הורשע ונשלח ל-16 שנות מאסר.