מלכת דראג מהפיליפינים שביצעה גרסת רוק של "תפילת האדון" הנוצרית בדמותו של ישו עומדת בפני עונש מאסר כבד תחת החוקים הנוקשים החלים במדינה. אמן הדראג אמדאוס פרננדו פאג'נטה (33), המוכר בשם הבמה "פיורה לוקה וגה", נעצר בתחילת חודש מרץ תחת החוק האוסר על "מחזות, סצנות, מעשים או מופעים מגונים או לא מוסריים שפוגעים בכל דת או גזע", עליו העונש המקסימלי הוא עד 12 שנות מאסר. 

זו הפעם השנייה שאמן הדראג נעצר בגין עבירה זו, לאחר שהפעם הראשונה אירעה בחודש אוקטובר, אז סרטון שבו הוא נראה לבוש בדמות ישו מבצע את "תפילת האדון" בשפת טאגאלוג פורסם ברשת (ונמחק מאז). פאג'נטה הוכרז אז בתור דמות לא רצויה במקומות רבים בפיליפינים וקיבל איומים רבים על חייו בעקבות אותה הופעה. 

"זה מעיד על מידת ההומופוביה בפיליפינים", הוא אמר אז לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. "אני מבין שאנשים מכנים את הביצועים שלי 'חילול השם' או רואים בהם פוגעניים או מצערים. למרות זאת, הם לא צריכים להגיד לי איך לנהוג עם האמונה שלי או איך לעשות דראג". 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎My Name is...Luka‎‏ (@‏‎puralukavega‎‏)‎‏

לאחר המעצר השני מעריציו של אמן הדראג הקימו פרויקט למימון המונים וגייסו 360 אלף פזו (כ-23 אלף שקלים) על מנת לשחרר אותו בערבות. "למדתי הרבה על השותפים שלי לתא ושמעתי את הסיפורים שלהם והרבה יותר מזה", סיפר פאג'נטה, מאמין קתולי בעצמו, לאחר ששוחרר ממאסר. "בגלל כל מה שקורה ובזכות התמיכה וההסברים של עורכי הדין שלי, אני מרגיש עכשיו בנוח להשתמש בז'רגון המשפטי בחיי היומיום". 

פאג'נטה אמנם טוען להומופוביה, אך בשנים האחרונות הפכה אמנות הדראג לפופולרית מאוד בפיליפינים, שנחשבת לאחת המדינות הידידותיות ביותר ללהט"ב באסיה. בסקר שנערך ב-2019 עלה כי 73% מתושבי המדינה חושבים כי הומוסקסואליות צריכה להתקבל עלי ידי החברה, זאת למרות שיותר מ-86% מאוכלוסיית המדינה היא נוצרית רומית-קתולית. 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎My Name is...Luka‎‏ (@‏‎puralukavega‎‏)‎‏