מאיה מקדשי, פרופסור ללימודי נשים, מגדר ומיניות מאוניברסיטת ראטגרס, טענה במהלך כנס שהתקיים ב-20 במרץ ועסק בעימות בין ישראל לחמאס שלציין כי הקהילה הגאה נרדפת על ידי חמאס ברצועת עזה היא טקטיקה "הומופובית".

הכנס המדובר התקיים באוניברסיטת ראטגרס בניו ג'רזי תחת הכותרת הלא אפויה "פלסטין היא מאבק קווירי פמיניסטי נגד אימפריאליזם", ואל פרופסור מקדשי הצטרפה פרופסור נדין נאבר מאוניברסיטת אילינוי, שסיפקה מספר אמירות שערורייתיות משל עצמה. 

עוד כתבות בגאווה >> 

צפו בהופעה שריגשה את בני משפחות החטופים
העונש המוגזם שעלול לקבל אמן שהופיע בדמות ישו
המחזה השנוי במחלוקת שהולך לעצבן את הבריטים

"הייתי בהפגנות שבהן אנשים אמרו לי 'את לא יודעת מה חמאס היה עושה לך לו היית בפלסטין'", סיפרה מקדשי לסטודנטים שהגיעו להשתתף בכנס וקראה להם להתחיל לנהוג באמירה הזו כ"הומופובית". "אנחנו צריכים להתחיל לקרוא לזה הומופובי. אי אפשר לדקלם אלימות על אלימות קווירים - זה מעשה אלים".

פרופסור נאבר חיזקה את דבריה ובתגובה האשימה את ישראל ב"פינקוושינג" וטענה כי ישראלים אנסו פלסטיניות מאז הקמת המדינה היהודית. "אנחנו נצטרך שהארגון שלנו ירכז אנשים קווירים וטרנסים לא רק בגלל שהם פגיעים במיוחד לאלימות קולוניאלית וגזענות, אלא בגלל שהם מגלמים בתוכם חוכמה בעלת ניואנסים יוצאי דופן לגבי הציונות כי הם חיים בה עם כל המורכבויות שבה", אמרה נאבר כפי שניתן לשמוע היטב בקטע וידאו מתוך הכנס שהופץ ברשתות. 

"אכן, שיטות אונס ותקיפה מינית שתועדו היטב במהלך הקמת מדינת ישראל ונמשכות גם היום אינן חריגות באלימות קולוניאלית",המשיכה נאבר. "הן חלק מהלוגיקה והפרקטיקה של העליונות הלבנה של המתנחלים הקולוניאליסטים של ישראל, שמשלבים בין נשים ממושבות לאדמה ולטבע, ומניחים שלפיכך כדי לשלוט בארץ יש צורך לשלוט בגופן של נשים פלסטיניות וביכולות הרבייה שלהן, מ-1948 ועד היום". 

נאבר לא עצרה שם והמשיכה לטעון כי ישראל עושה "פינקוושינג" כדי לשפר את תדמיתה בעולם, תוך כדי שהיא מקריאה טקסט שכתבה בשנת 2021 לאתר Truthout. "פינקוושינג היא אסטרטגיה שישראל נוקטת כדי להסיח את תשומת הלב מהדיכוי שלה כלפי פלסטינים מול תנועת סולידריות פלסטינית בינלאומית צומחת", קראה. "פעילי אלקאוס, המרכזים את חוויותיהם של פלסטינים קווירים, מתארים את הפינקוושינג כמאמץ תעמולה בינלאומי שמטרתו למתג מחדש את ישראל כמדינה 'מודרנית' משוחררת ולכן 'ידידותית להומואים', בהשוואה למה שהיא מציגה כ'פלסטיני-ערבי' היפר-הומופובי". 

מאז טבח 7 באוקטובר מתקיימות באופן תדיר הפגנות רבות של תנועת "קווירים למען פלסטין" בארה"ב וברחבי העולם, והביקורת הברורה נגדם היא שהתנועה מתעלמת בבוטות מיחס ארגון הטרור חמאס והחברה הפלסטינית כלפיי להט"ב, ואפילו מדחיית התמיכה שלהם ב"שחרור פלסטין" מצד מוסלמים רבים. מיותר לציין שהומואים, לסביות וביסקסואלים מתמודדים עם אלימות ורדיפה קשה בעזה ובגדה המערבית, ואנשים על הקשת הטרנסית לא קיימים ברצועת עזה כלל, שכן גורלם יהיה רע ומר. יותר מכך, להט"ב פלסטינים מוצאים מקלט מפני רדיפה זו בישראל, שמסייעת להם לא פעם למצוא מקלט במדינה שלישית. מספר כלי תקשורת פנו לפרופסור מקדשי ופרופסור נאבר לתגובה, אך הן לא סיפקו אחת עד לרגע זה. 

הכנס המלא: