עולם ההייטק באבל. רועי איציקובסקי, מייסד-שותף, CTO וראש תחום הצמיחה של הסטארטאפ הישראלי Simply (לשעבר JoyTunes), הלך אתמול (א') לעולמו במפתיע בגיל 44 ככל הנראה מאירוע לבבי בזמן השינה.

איציקובסקי נולד ברמת גן והותיר אחריו בן זוג ושני ילדים בני 5 ו-9. הוא היה האח הקטן מבין שלושה ונחשב לעילוי מתמטי כשסיים תואר במתמטיקה בעודו בתיכון. את שירותו הצבאי עשה ביחידת 8200 שם זכה בפרסים רבים על תרומתו ופועלו, בינהם פרס ביטחון ישראל. 

לאחר השירות סיים תואר שני במתמטיקה בהצטיינות במכון ויצמן לצד ייעוץ בנושאי עיבוד אות בתעשייה. בשנת 2011 איציקובסקי היה שותף להקמת חברת סימפלי.

החברה, שהפכה לחד קרן ב-2021, מפתחת אפליקציות ללימוד כלי נגינה, כמו Simply Guitar ו-Simply Piano. בשנת 2022 שינתה את שמה והשיקה אפליקציה שלישית: Simply Sing המיועדת ללמדי שירה. החברה גייסה עד היום כ-100 מיליון דולר ומעסיקה כ-200 עובדים, רובם במרכז הפיתוח שלה בתל אביב.

יובל קמינקא שהקים עם איציקובסקי את החברה ספד לו: "הכאב עצום והאבידה גדולה. אנחנו נפרדים באמצע מסע שרחוק מלהגיע ליעדו - עוד לא קרובים לעשות טוב כמו שרצית וחלמת".

יאיר בריכמן, COO החברה סיפר: "רועי היה נוכח בשקט העוצמתי שלו וכולם יכלו לשמוע את הגלגלים במוחו מסתובבים. הוא הפך כל שיחה שהשתתף בה לטובה יותר, מפרה יותר ומעניינת יותר. בגובה העיניים ובקול המיוחד שלו הוא הצליח לגעת בכל אחד שנקרה בדרכו ולהוביל דברים ענקיים. הבחירות שלו תמיד היו מחושבות, הוא יכל לעשות כל דבר שרק רצה - והוא בחר להקים את סימפלי ולחבר אנשים בכל העולם ליצירתיות ולמשמעות. הוא תמיד היווה השראה אדירה והפרידה הבלתי נתפסת ממנו השאירה אותנו שבורי לב".

רועי איציקובסקי ממייסדי אפליקציית סימפלי (צילום: יחצ סימפלי)
רועי איציקובסקי ממייסדי אפליקציית סימפלי|צילום: יחצ סימפלי

סיוון שמרי דהן מקומרה, קרן צמיחה שהשקיעה בסימפלי: "רועי היה יזם מבריק, נדיר ביכולות החשיבה והעומק שלו, מנהיג חזק ואהוב שבשקט ובנחישות בנה עם שותפו יובל חברה לתפארת. רועי בצניעות האופיינית לו חיפש תמיד את המשמעות גם ברמת התרומה החברתית ולא רק בפן העסקי. איש מדהים שהשאיר אחריו חלל ענק, אבידה ענקית להייטק הישראלי".

מחברת סימפלי נמסר: "הלב שבור לנוכח לכתו בטרם עת של חבר ושותף לדרך שעשה כל כך הרבה טוב לאנשים סביבו ולעולם. חסרונו יורגש עמוק במסדרונות סימפלי ובכל פועלנו. ליבנו עם המשפחה וילדיו האהובים, שבהם נתמוך עד אין קץ".