חיות רעות, מתוך הסדרה (צילום: יוטיוב )
טראביס (מימין), ג'ו וג'ון|צילום: יוטיוב

גוזף מלדונאדו-פסאג’, הידוע גם בכינוי הפשוט יותר, גו אקזוטיק, הפך לתופעה עולמית עם יציאת סדרת הדוקו על חייו בנטפליקס תחת השם Tiger King, או בעברית, "חיות רעות". עלילת הסדרה היא סיפור מסתורין, ניסיון רצח, חיות גדולות ואשליות גדולות עוד יותר. במרכזה עומד הסכסוך בין גו אקזוטיק, המתפעל גן חיות עם מעל ל-200 חתולים גדולים, לאויבתו המרה קרול בסקין, מנהלת עמותה להצלת חייהם של חתולים גדולים, וכמובן, עשרות האנשים האקזוטיים הקשורים לשניים.

אקזוטיק הוא דמות מעל ומעבר לכל דמיון. אם אומרים שהומואים אוהבים קאמפ, אז גו אקזוטיק הוא בעצמו אתגר לקאמפרים מיטיבי לכתחיבתו לתיאטרליות, בחורים, קריסטל מתותספורת מאלט עשויה לקנות לה מקום במרתפים היותר חשוכים של נפשות קוויריות, אבל צריך לראות כדי להאמין.

בסדרה מופיעים שלושת הבעלים של מר אקזוטיק, והם גון פינליי, טראביס מולדנאדו, ודילון פסאג’. כולם צעירים, כולם בעלי רושם עז, ולפחות שניים מהם מזדהים כסטרייטים. אך כיצד קשר אליו את סלתה ושמנתה של טנסי? ובכן, יש לאקזוטיק את היתרונות הבולטים שהם, אוסף עצום ממדים של חתולי-ענק, עדת עוקבים ואם לדבר בכנות, יכולות מוזיקליות מרשימות ונוכחות מהפנטת. ובעוד שבסדרה מציגים את שלושת מערכות היחסים האחרונות של מלך הטיגריסים לפני מאסרו, ישנם לפחות עוד שניים איתם התאחד בברית הנישואים, הרבה לפני שנישואים חד-מיניים היו בכלל אופציה.

"בשבתות הם נהגו להסניף מת’ ולצאת לברים"

במאמר של ניו יורק מגזין שהתפרסם ב-2019 וסיקר את גו אקזוטיק ואת יריבתו קרול בסקין, נכתבו כמה פרטים על בעלו הראשון בריאן ריין, שהלך לעולמו ב-2001 מסיבוכים הקשורים ב-HIV. השניים הכירו בשנות השמונים, וכך נכתב במאמר: "כעבור שנתיים, חזר גו לטקסס והחל לעבוד בבר קאובויז גאה שנקרא ראונד-אפ סלון, שם הכיר את בעלו בריאן ריין, נער חטוב וחריף בן 19".

"הם עברו להתגורר יחד בקרוואן בארלינגטון, שם חלקו מיטה עם להקת פודלים, וחלקו במהרה גם מראה, שניהם עם תספורת מאלט, שפם פרסה, מכנסי גינס ומגפיים. בשבתות הם נהגו להסניף מתולצאת לברים. את ימי ראשון העבירו בעצלות מול הטלוויזיה בצפיית מערבונים. גו ובריאן התחתנו לבסוף בבר הראונד-אפ. זה היה בסוף שנות השמונים ונישואים גאים לא היו בכלל קרובים להיות חוקיים, אבל הם לא שמו זין".

אנו מצדיעים כמובן ליכולתו של גו להיות יותר פרוע מהקאובוי הגאה שדמיינו לעצמנו שהוא. האובדן שחווה עם מותו של ריין, כך מעידים כמה מחבריו, שינה את גו לחלוטין. הוא החל ללכת בסגנון יותר ויותר גרנדיוזי, עד כמה שזה אפשרי בגבולות המגפיים גינס ומכופתרת, עשה אינספור מתיחות פנים, התקעקע, עשה פירסינג, והתקעקע שוב באותם מקומות. ויותר מכל, החל לרדוף אחרי בחורים צעירים וסטרייטים למראה.

באותו המגזין הזכירו מעין "בעל" נוסף של גו, גיי סי הארטפנס, בחור בן 20 ומשהו מאוקלהומה עם חיבה לכלי נשק. במהלך מערכת היחסים הקצרה שלהם, הארטפנס איים על אקזוטיק ברובה, אבל כעת שניהם יושבים בבתי כלא נפרדים, הארטפנס על רצח, ואילו אקזוטיק, על העבירות שתוכלו לראות עדות להן בסדרה.

"הוא שכנע אותו להתחיל לקחת סטרואידים"

בלי פחד מאיומי מוות, כנראה הרגל שנשאר לו מעבודתו עם חיות טרף, אקזוטיק עבר לקשר הבא שלו עם פינליי, בחור שזה עתה סיים 12 שנות לימוד. "הוא שכנע אותו להתחיל לקחת סטרואידים, מה שדפק לו את מצב הרוח בצורה חמורה וגרם לו להתפרצויות זעם, שבסופה של אחת מהן מצא את עצמו אקזוטיק מפונה לבית החולים, לאחר שהוטח בידי המאהב שלו".

מסיבות השמורות איתו, אקזוטיק הביא למערכת היחסים המורכבת ממילא עם פינליי צעיר חדש בשם פול. עם עזיבתו של פול, הגיע מולדנאדו, סטלן מדרום קליפורניה שכמו מאהבים אחרים של אקזוטיק, יש לו חיבה לכלי נשק ומזג חם להחריד, תכונות אופי שהתגלו כגורליות, כשמצא את מותו בטרם עת בפליטת כדור לראשו שלו ב-2017. פינליי יצא מהקשר בנסיבות הפוכות, אפשר לומר, בעקבות צאצא שנולד לו ולאחת העובדות בגן החיות.

>> "הקורונה עוזרת לי להעריך את זה עוד יותר"

>> בידוד גאה: 14 המלצות ללהט"בים לתקופת ההסגר

חברי הלשכה של אקזוטיק עבדו ימים ולילות בגריינדר ובטוויטר בניסיון למצוא לאלמן הגרוש הטרי עזר כנגדו, וכך הגיע לתמונה פסאג’. תוך כמה ימים פסאגכבר זנח את חייו הקודמים לטובת חיים מלאים באריות, נמרים וקווירים. השניים נישאו תוך חודשיים ממותו המצער של מולדנאדו.

בהופעתו האחרונה בסדרה, פסאגנראה נחוש באהבתו לבעלו האסור אקזוטיק, שמרצה 22 שנות מאסר על מבחר של עבירות שנע בין התעללות בבעלי חיים לשידול לרצח. ואילו פינליי החל את חייו החדשים הרחק מאקזוטיק במעשה הלא כל כך סמלי של הסתרת הקעקוע, "רכושו הפרטי של גו אקזוטיק" מעל בטנו התחתונה, בידי קעקוע לא פחות בולט של ראש פר. אולם עדיין לא ברור מה מסמל הפר, אך נראה שחייו של פינליי בסך הכל בסדר.