אשא קאוץ’, המזדהה כלסבית, מספרת על התקרית ההומופובית שהפכה את הבילוי לו היא וחברתה ציפו לו להחמצה כואבת. צוות האבטחה של פסטיבל For The Love בעיר פרת' האוסטרלית פינה אותן מהמקום בכוח, בטענה שהן "שיכורות מדי”, למרות שלא היו שיכורות, ואף לא החזיקו במשקה בידן בשעה שסולקו. התקרית התרחשה ב-29 בפברואר, אך הפסטיבל לא הגיב להודעה אלא כמה ימים לאחר מכן, הרבה לאחר שהסתיים.

בפוסט פייסבוק מתארת קאוץ' את התקרית. “סביב שמונה בערב, ישבתי על הדשא עם מישהי והתנשקנו ודיברנו. לא הפרענו לאף אחד בסביבה, לא היינו קולניות, פוגעניות ולא הפרענו בשום אופן או צורה. אפילו לא היו לנו משקאות באותו הזמן".

"אחד מצוות האבטחה ניגש אלינו, ואמר לנו לפתע שאנחנו מסולקות מהפסטיבל", היא נזכרת, "שאלתי, 'מה עשינו לא בסדר?', והוא ענה בפשטות שאנחנו שיכורות מדי ושאנחנו צריכות ללכת מפה", היא ממשיכה, "לא עשינו שום דבר פוגעני כלפי האנשים סביבנו, לא אני ולא חברה שלי. לא היינו שיכורות מדי ולא עשינו בעיות, רק התנשקנו".

"לא צריך להיות גאון כדי לפענח מה באמת פגע במאבטח", היא מסבירה, "ראיתי אינספור זוגות הטרוסקסואלים, שיכורים בהרבה מאיתנו, כשהם זה בתוך הפרצוף של זה במשך כל היום ללא כל תלונה מצד האבטחה".

אשא ממשיכה לספר שהיא וחברתה הוציאה במשותף למעלה ממאתיים דולר על הכרטיסים וההכנות לפסטיבל, והתאכזבו נורא לצאת משם עוד לפני שהספיקו לראות את המופע המרכזי. "זו הייתה הפעם הראשונה בחיי שהרגשתי מוקטנת ומוקצית בגלל נטייתי המינית. אני בחיים לא רוצה לחזור להרגיש כך, אבל לרוע המזל הדרך להיפטר מאפליה כנגד להט"בים עוד ארוכה".

הנהלת הפסטיבל לא ענתה לפנייתה של קאוץ’, שהחליטה במקום זאת להעלות את המקרה לרשתות החברתיות. ימים לאחר התקרית, ועם תשומת לב הולכת וגוברת ברשתות החברתיות סביב התקרית ההומופובית, ענו מטעם הפסטיבל עם התנצלות שלא היה להם הזמן להגיב קודם, והמשיכו עם תשובה בנוסח "לא כל הגברים...”, שמשום מה, גם ב-2020 נראית להם עדיין כדרך לגיטימית לענות על טענותיה.

>> אדריכל, מורה ומטרידן סדרתי ברחבי תל אביב

>> "אני לא שופט את אמא שלי על ההומופוביה שלה"

"אנחנו בודקים את התקרית עם האבטחה, אבל להגיד שכל צוות האבטחה הוא הומופובי זה למרבה הצער לא מדויק. ובוודאי לא מדויק לומר שאנו מתעלמים". אז לבד מהעובדה שהם מצדיקים פעולה של עובד אחד מהעובדים שלהם, בטענה שקאוץ’ מאשימה את הצוות כולו, דבר שהוא כמובן לא נכון, הם גם מוסיפים לטעון שההתעלמות שלהם שנמשכה עד שלא יכלה להימשך יותר, הייתה לא יותר מתגובה שהתעכבה להגיע.

ואם חשבתם שבזה זה נגמר, יש להם עוד טיעון מספר הטיעונים לגזען המתחיל והוא כמובן "יש לי מלא חברים הומואים", כמו בתגובתם למגיב אחר בפוסט, "לידיעתך, אנחנו לחלוטין תומכים בקהילה הלהט"בית, למעשה חלק מהמופעים שלנו היו בכיכובם". בראוו.