הוא לא חדש מהניילונים ועם זאת, "אובר קיטש" מושך אליו מדי חודש גאים וסקרנים רבים, ומבסס את מקומו בנוף התרבותי של חיפה. על אף שהעיר ידועה בדו-קיום, מקומה של הקהילה הגאה נעדר ממנה לאורך שנים רבות. במרוצת הזמן, קמו יוזמות ואירועים ייעדו עצמם לקהל להט"בי, אך אלו לא החזיקו מעמד בנוף החיפאי. נכון להיום, "אובר קיטש" זוכה להכרה כחלק מהתרבות העירונית וידוע כליין מסיבות יחיד מסוגו בחיפה. בסופ"ש הבא (06.05) "אובר קיטש" חוגג 4 שנים ומזמין אתכם להרים במסיבה שאסור לפספס.

"בחיפה ישנה קהילה להט"בית גדולה. זה מורגש במסגרת האירועים עצמם, כשכל מסיבה מכילה כ-200 איש", מספר אסף זגריזק, ממפיקי הליין. הרעיון התחיל ממסיבת התרמה עבור פרויקט מיוחד לקהילה הגאה בעיר, ביוזמתו של קובי אביטל (כיום, מארגן הליין). "לאור ההצלחה הבנו שיש מקום למסיבות חיפאיות", מספר זגריזק, "שאין צורך לנסוע במשך שעות לתל אביב בשביל ליהנות מאווירה וחיי לילה גאים". המפיקים אביטל וזגריזק פותחים את "אובר קיטש" לקהל הרחב מדי חודש בימי שישי ב"סינקופה בר". הליין מוגדר כגיי פרנדלי, מאופיין באווירה עוטפת, אינטימית ופותח את שעריו לכלל הקשת הלהט"בית.

אובר קיטש (צילום: אורלי קוטיק,  יחסי ציבור )
יש מקום לכולם - תחרות דראג באובר קיטש|צילום: אורלי קוטיק, יחסי ציבור

האובר קיטש משלב מגוון ז'אנרים של מוזיקה ובילוי מהתרבות הגאה. נכון להיום, מתקיים שיתוף פעולה עם מלכות דראג ואמנים מוכרים נוספים מאזור המרכז, יחד עם יוצרים מקומיים מחיפה והקריות. "לאחרונה התחלנו לשלב גם מופעי דראג קינג, שעד כה טרם נראו בליין", מסביר זגריזק. "המטרה היא בעיקר לתת לקהל שלנו ליהנות ממגוון ולהקנות תחושה שהאירוע אכן פתוח לכולם". עוד לפני פתיחת המסיבה, "אובר קיטש" מספק מרחב בטוח לקהילה ומזמין יוצרים להט"בים להופיע בערבי במה פתוחה. "חשוב לנו לתת לאנשים הזדמנות להביע את עצמם ולהפגין יצירתיות במגוון ביטויי, כמו שירה קווירית וכדומה". המחשבה על כלל הקהילה מגיעה אפילו להזמנות למסיבות, ואלה תורמות לתחושת המרחב הבטוח, ואינן כוללות תמונות סקסיסטיות, או דימויי גוף ראוותניים.

מלבד הקהל הגאה, בליין לוקחים בחשבון גם את האוכלוסיה הסטרייטית של חיפה, ומציינים שהופתעו לטובה מהאופי המקבל והפתוח של התושבים. "בחלק מהמסיבות הקהל מורכב לא רק מסטרייטים צעירים, וגם אנשים מבוגרים מגיעים מתוך סקרנות, רצון להבין מהי תרבות גאה ולטעום מהחוויה", אומר זגריזק. בראשית הדרך, הפתיחה וההפעלה של "אובר קיטש" לא נתקלו בהתנגדות, אבל גם לא זכו לציון מיוחד. כל זה השתנה: "היום אפשר לראות שההתעניינות הולכת וגדלה", אומר זגריזק. "אנו מקבלים חסויות מעסקים חיפאיים שמביעים תמיכה בקהילה, נותנים הנחות לקהל שלנו ולוקחים חלק בפרסום האירועים עצמם". השילוב בין הוותק, הקבלה התמידית והרצון להשתנות ולקיים דיאלוג עם הקהילה הופכים את "אובר קיטש", נכון לעכשיו, לאחד הבתים הבודדים הקהילה הלהט"בית בחיפה והסביבה. אפילו סטרייטים מוזמנים.

>> תוכלו למצוא את כל הפרטים על מסיבת יום ההולדת בעמוד הפייסבוק של "אובר קיטש".