גאווה
Beach Rats (צילום: מתוך יוטיוב)
מתוך "Beach Rats". תחזיקו להם אצבעות
|
צילום: מתוך יוטיוב

שבעת המופלאים: אחד משבע הסרטים הגאים האלו יכול להיות "אור ירח" הבא

הפרס לסרט הטוב ביותר בטקס האחרון, שכמעט ולא הגיע לזוכים הנכונים, ניתן לסרט "אור ירח" וסימן שינוי גישה בקרב האקדמיה האמריקאית כלפי קולנוע להט"בי. אבל מה יהיה להבא? אנחנו יודעים שאת החלל שהשאיר שיירון בלב קשה למלא, אבל אספנו שבעה סרטים עם נושאים להט"בים שעשויים לעשות את העבודה, ורצוי גם בטקס פרסי האוסקר הקרוב

דרור בלילטי | mako גאווה | פורסם 08:00 08.09.17 

שנה גודל אות

קרא לי בשמך

מבוסס על הנובלה באותו השם מ-2007, סרטו של לוקאס גאודנינו "קרא לי בשמך" עוקב אחר סטודנט אמריקאי (ארמי האמר) במהלך קיץ אחד בכפר איטלקי קטן, בו הוא שוהה ולומד אמנות אצל אחד ממוריו. בזמן שהותו שם הוא מפתח קשר קרוב עם בנו הצעיר של המורה (טימות'י צ'למט), וביחד השניים מגלים דבר או שניים על המיניות שלהם. הבמאי הצהיר זה מכבר שאין לו עניין בצילום סצנת מין מפורשת בין שני הכוכבים שלו, אולם סצנת האפרסקים הידועה מהספר נותרה בשלמותה. אז מה הם יעשו עם האפרסק? הסרט עתיד לצאת בחודש דצמבר השנה.

Beach Rats

הסרט "Beach Rats" שמציג סיפור גאה של התעוררות מינית, זיכה את אלייזה היטמן בפרס הבמאית הטובה ביותר בפסטיבל סאנדנס 2017. לגיבור הסרט פרנקי אין ממש כיוון בחיים, הוא גר בברוקלין אצל משפחתו, ואמו לוחצת עליו למצוא לו חברה. פרנקי מעדיף במקום זאת לשוטט באתרי אינטרנט המוקדשים לצ'אט, וידאו או טקסט, לגברים המעוניינים בגברים. הוא מכיר באמצעות האינטרנט גברים מבוגרים, בזמן שהוא יוצא עם נערה שאמורה להיות החברה שלו.

ארץ אלוהים

את סרט הבכורה של הבמאי פרנסיס לי יש המגדירים כגרסה הבריטית ל"הר ברוקבק". גם פה יש רועה כבשים דיכאוני (ג'וש אוקנור), המפתח מערכת יחסים אינטנסיבית עם מהגר עבודה רומני (אלק סקרינו). הכינו את הממחטות.

נשים רצחניות

שתי אקסיות מברוקלין משלבות כוחות כדי להגיש פודקאסט העוסק בנשים רצחניות. מה שהצמד המתוק והמקאברי טרם יודע הוא שהתחביב שלהן משך אליהן רוצחת סדרתית, וכלל לא ברור להן מה היא רוצה. ה"ניו יורק טיימס" מהללים את אינגריד יורגמן בתפקיד הראשי, במה שהם מתארים כמשהו בין מותחן, אימה וקומדיה.

Close-Knit

מאת הבמאית היפנית נאוקו אוגיגמי, הסרט Close Knit קיבל שבחים על הצגה מרגשת וכנה של משפחה אלטרנטיבית, בכפר בו קונפורמיזם הוא ערך. אחרי שאמה עזבה אותו, טומו הקטנה מוצאת דמות נשית חדשה בחייה כשהיא מכירה את רינקו, אישה טרנסג'נדרית ובת הזוג של הדוד מאיקו.

הפצע

נאקהני טורה מגלם את קסולני בסרט שהוגדר כהצגה סבוכה וכואבת של גבריות. קסולני מוביל את חבריו לשבט הצ'וסה באזור הספר של דרום אפריקה בטקס מילה מקודש. חניך עקשן אחד מגלה את הסוד של קסולני, ומקשה על טקס המעבר לגבריות לעבור ללא שאלות. הסרט זכה לקבלת פנים חמה בקרב הביקורת. במגזין וריאטי נכתב "הצגה מחוספסת אך יפה ומחושבת של העימות בין מודלים שונים של גבריות בשבט הצ'וסה".

פרופסור מרסטון ואשת הפלא

הסרט הביוגרפי מספר את סיפורו האמיתי של פרופסור מרסטון, מרצה ששמר בסוד את היותו היוצר של סידרת הקומיקס "וונדר-וומן". לוק אוונס בתפקיד המרצה הטרוד לפילוסופיה מתאהב באוליב, האישה שהיוותה את ההשראה לאשת הפלא, וגם אחת מתלמידותיו. את העניין שלו באוליב אינו מסתיר מאשתו אליזבת', שגם היא מגלה בה עניין. פוליאמוריה, פמיניזם, וביסקסואליות נידונים בעוד שהמוסד האמריקאי השמרני מנסה לסגור על העיסוק הצדדי של הפסיכולוג מהארוורד.