הזמר האוסטרלי הגאה, ג’וזף סלווט, לא זר לז’אנר הבלדה, אבל בשיר החדש שלו Paper Moons הוא נוגע בטרגי בכל הכוח. סלווט פונה לחבר שאחוז בסחרור של שכרון חושים ומין. "מי אני שאעצור אותך? / אם אתה רוצה לאבד את עצמך, אני לא יודע מה לומר / אתה כל הזמן מבקש ממני להציל אותך וזה אף פעם לא עובד", הוא שר, "אני לא יודע למה אתה כל כך מחויב לכאב שלך / עוד טיסה, עוד שורה כדי לשכך את הגרוע מכל / אתה שוב כזה".

בסרטון שיצא עם הסינגל נראה סלווט במועדון גאה, וככל שהשיר נמשך, הוא נראה יותר ויותר שבור. סלווט מספר שהשיר נבע ממאהב מעברו שסירב לקבל עזרה, אך בעיקר לעזור לעצמו. "באותו מקרה, ההתמכרות הייתה קוקטייל ממאיר וחשאי של סמים וסקס, שיכול להשתלט על אנשים מבלי שישימו לב", הוא מספר בראיון.

"השיר נכתב אחרי בוקר מחריד אחד, כשקיבלתי שיחה מחבר יקר שאהבתי פעם, אחרי שיצא מהדירה האחרונה באותו לילה", הוא נזכר, "הוא היה עדיין מסטול לגמרי, אבל התחיל לרדת לו. הוא התקשר אלי בשטף של דמעות וחרטה, עם תחושה תהומית של בדידות ובושה".

“זה היה לא מעט בשבילי", סלווט מוסיף, "ולבסוף כשנגמרה השיחה, הלכתי ישר לאולפן והשיר הזה נכתב תוך שעה".

>> "אני לא שופט את אמא שלי על ההומופוביה שלה"

>> "לא היה אחד באפליקציות שאמר לי שהוא חושש להיפגש"

השיר עתיד להיות חלק מהאלבום השני Modern Anxiety של עורך הדין לשעבר, שאמור לראות אור ב-15 למאי, ארבע שנים לאחר אלבומו הראשון Night Swim.