גאווה
קונטרגראו (צילום:  יחסי ציבור)
הגילטי פלז'ר החדש שלכם
|
צילום: יחסי ציבור

"קונטרגראו": הגרסה ההומואית של "סקס והעיר הגדולה"

סדרת הרשת החדשה "קונטרגראו" העוקבת אחר חייהם של גייז צעירים בעיר קלן, שנחשבה בעבר לבירת הלהט"בים הגרמנית וכיום מחזירה את התואר בתשלומים לברלין, הוסיפה כתוביות באנגלית לכל הפרקים בדרך לפרסום בינלאומי. יוצר הסדרה טוען שהטלוויזיה לא מציגה נרטיבים של הומואים צעירים: "זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שדור שלם מפגין קבלה לנטיות מיניות מכל הסוגים"

דרור בלילטי | mako גאווה | פורסם 07:00 14.08.17 

שנה גודל אות

כנראה שלעולם לא נזכה לראות את הרימייק ל"הכי גאים שיש", למרות שזה מה שחשבנו שיקרה לוויל וגרייס, ותראו מה קרה. בינתיים, בגרמניה משדרים סדרה לא פחות גאה בשם "קונטרגראו", העוקבת אחר חייהם של הומואים וקווירים צעירים בעיר קלן, שנחשבה בעבר לבירת הלהט"בים הגרמנית וכיום מחזירה את התואר בתשלומים לברלין. סדרת הרשת שהוגדרה כגרסה הומואית של "סקס והעיר הגדולה", עושה צעדים לפרסום מחוץ לארצות דוברות גרמנית, והוסיפה לראשונה כתוביות באנגלית לכל הפרקים.

בעונה השנייה שהחלה באפריל האחרון, לוקאס בן ה-19 עבר לא מזמן לקלן מעיירה קטנה ומבודדת. מעגל החברים שלו כולל את לאופולד בן ה-17 שמסרב להיצמד לנטייה אחת, מרסל בן ה-27, עובד בנק ביום וחתול מיוחם בלילות, ויאן בן ה-20 שמתמודד עם ניסיונותיו של החבר החתיך שלו להוסיף נגיעה של BDSM לחיי המין שלהם.

יוצר הסדרה קאי קרויזר טוען שהטלוויזיה לא מציגה נרטיבים של הומואים צעירים כיום. נרטיב היציאה מהארון, על כל השלבים והפנים שלו, הוא דרך הייצוג העיקרית של הקהילה הלהט"בית בארה"ב ובגרמניה. הנרטיב יכול להסביר דבר או שנים למרבית הקהל, אבל הומואים צעירים במדינות רבות, שיתכן ולא יצאו משום ארון בחייהם, ולא התמודדו עם הפניית עורף גורפת רק בשל נטייתם המינית.

>> בחנו את עצמכם: איזה גיי אייקון אתם?

>> למה הקהילה תוקפת את הטרנסג'נדר הזה?

"הדור שלנו הוא שיעצב את העתיד, ואנחנו בהחלט נשנה את התפיסה החברתית של מיעוטים מיניים", מצהיר קרויזר, "זו הפעם הראשונה בהיסטוריה שדור שלם מפגין קבלה לנטיות מיניות מכל הסוגים. כולי תקווה שיום יבוא ונוכל להשאיר מאחור את המושג 'לצאת מהארון'".