הקומיקאי האמריקאי דייב שאפל (48) הופיע ביום שני האחרון במדיסון סקוור גארדן שבניו יורק, כחלק מצילומי תוכנית הדוקו החדשה שלו, "Untitled" ("ללא כותרת"), ועל פי הדיווח של "הדיילי ביסט" הוא המשיך ללעוג לקהילה הגאה גם שם. 

משום שכל הנוכחים בקהל התבקש לנעול את הטלפונים שלהם בפאוצ'ים כדי להימנע מהדלפות מתוך המופע, לא קיים תיעוד וידאו של החלק השנוי במחלוקת, אבל על פי הדיווח שאפל לא חשש לספר גם הפעם מספר בדיחות על להט"ב, זאת למרות הביקורת הרחבה והסאגה המתמשכת סביב המופע האחרון שלו שעלה לרשת הסטרימינג נטפליקס, "The Closer". 

כזכור, במופע הקודם סיפר שאפל בדיחות על איברי המין של נשים טרנסיות והכריז על עצמו כאחד מ"צוות טרף", אבל הפעם הוא הלך צעד אחד קדימה ועשה שימוש במילת הגנאי "Faggot" ("מתרומם"), מילה שנחשבת באנגלית למילה החריפה והחמורה ביותר שניתן לומר על הומואים. 

אנשים שנכחו במופע סיפרו כי הקומיקאי אמר לקהל שההבטחה שלו להפסיק לספר בדיחות פוגעניות על להט"ב תקפה אך ורק אם המצלמות עובדות. על פי הדיווח, במהלך המופע שאפל סיפר שקיבל מאשתו אקדח ולאחר מכן טען שהמילה האחרונה שיגיד אדם לפני שהוא יעשה בו שימוש תהיה "Faggot". הסיפור לא מסתיים כאן, ושאפל המשיך ואמר שלאחר שייעצר על הירי הוא יטען בפני הרשויות שהוא מזדהה כאישה, זאת כדי שעונש המאסר שלו יופחת. 

דייב שאפל (צילום: יח
דייב שאפל|צילום: יח"צ באדיבות נטפליקס

אלו לא היו הבדיחות היחידות של שאפל על הקהילה הגאה וצופים שנכחו במופע סיפרו שבמספר הזדמנויות שונות התבדח הקומיקאי על לשון פנייה, נושא רגיש מאוד כשזה מגיע לחברי וחברות הקהילה הטרנסית. באחד המופעים האחרונים שלו, הביע שאפל נכונות להיפגש עם חברים וחברות מהקהילה כדי לשוחח איתן על הבדיחות הפוגעניות שלו, אבל הוא הדגיש כי הדבר ייעשה אך ורק בתנאים שלו. 

"לקהילה הטרנסית, אני יותר ממוכן להיפגש אתכם, אבל אתם לא תזמנו אותי. אני לא אתכופף לחוקים של אף אחד", אמר אז. "אם אתם רוצים להיפגש איתי, יש לי כמה תנאים: ראשית, אתם לא יכולים לבוא אם לא צפיתם במופע מתחילתו ועד סופו. שנית, אתם תהיו חייבים להגיע לנקודת מפגש שאני אבחר ושלישית, אתם תהיו חייבים להודות שהאנה גדסבי (קומיקאית אוסטרלית לסבית פופולרית) לא מצחיקה". 

ההערה על גדסבי הגיעה אחרי שזו השתלחה במנכ"ל נטפליקס, טד סרנדוס, שהזכיר את שמה כשהגן על מופע הסטנדאפ של שאפל. "אני ממש מעדיפה שלא תגרור את השם שלי לבלגן שייצרת", כתבה אז באינסטגרם. "לא שילמת מספיק כדי להתמודד עם ההשלכות ההרסניות של נאומי שנאה בעולם, שבהם אתה מסרב להכיר". 

בינתיים, בממלכת נטפליקס, הגישה טארה פילד, מהנסדת תוכנה בכירה בנטפליקס ואישה בכירה את התפטרותה. כזכור, פילד הייתה מהראשונות שמתחו ביקורת חריפה על התנהלותה של נטפליקס ואף הגישה תלונה רשמית על החברה במועצה הלאומית ליחסי עבודה, בטענה שהחברה השתיקה עובדים שהתרעמו על תנאי העסקתם. למרות זאת, החליטה פילד מוקדם יותר השבוע לבטל את התלונה ולהגיש התפטרותה: "לא כך חשבתי שזה יסתיים, אבל אני חשה הקלה עכשיו", כתבה.