הזמר הים-תיכוני הגאה האהוב עלינו, אייל מזעקי, השיק הבוקר את הסינגל השני שלו, "שונא פרידות", אחרי דחייה ארוכה בעקבות המלחמה. אחרי השקת סינגל הבכורה שלו "עסוק בלהסתיר", שדיבר על היציאה המורכבת שלו מהארון, התחיל בן ה-22 להכין את השטח לקראת הסינגל השני, שהיה אמור לצאת לאוויר העולם ב-10.10. 

אבל אז התרחשה מתקפת הפתע הרצחנית של חמאס, וכמו כל שאר הישראלים גם מזעקי היה עסוק בעיקר בלדאוג ליקרים לו מכל. "ב-7 באוקטובר אח שלי יצא מהבית ונלחם בתחנת המשטרה בשדרות", מספר מזעקי בשיחה עם mako לרגל השקת הסינגל השני, באיחור של ארבעה חודשים. "הוא נפצע מירי בכתף ועבר שיקום, והיום הוא במצב טוב והיד חוזרת לאט-לאט לתפקד. הוא גם החליט לעבור לגור בעוטף עזה בעקבות האירוע". 

גם בן הזוג שלך תרם חלק משמעותי.
"את כל החוויה חוויתי דרך העיניים של אחי ושל בן הזוג שלי, שהוא רופא והיה במחנה שורה, הבסיס שאליו העבירו את כל הגופות. מה שהוא ראה זה אלה דברים שאי אפשר לתאר במילים". 

כעת, ארבעה חודשים אחרי האירועים הקשים, מזעקי מרגיש מוכן לשתף את הקהל בסינגל השני שלו. "אני מרגיש שהיום זה זמן נכון יותר", הוא מסביר. "השיר מדבר על פרידה ואנשים יכולים להתחבר אליו מהמקום האישי שלהם. לצערי הרב הרבה אנשים חוו פרידה בחודשים האחרונים, ואולי השיר מקבל היום משמעות נוספת, עצובה וכואבת מאוד, בלי שהתכוונתי שזה יקרה". 

מזעקי כתב והלחין את "שונא פרידות" בעצמו, ובליווי של המפיק המוזיקלי אופיר מלול אנחנו נחשפים היום לראשונה לתוצאה. "אופיר מלול האדיר מלווה אותי הרבה זמן, מאז שהיה לי חלום להיות מוזיקאי והייתי משגע אותו", מספר מזעקי על הקשר עם המפיק המוזיקלי. "מהרגע הראשון היה חיבור טוב והוא שכנע אותי לקחת את המוזיקה שלי ברצינות". 

סינגל הבכורה של מזעקי, "עסוק בלהסתיר", דיבר על היציאה מהארון של הזמר הצעיר, שהגיע ממשפחה דתית ונאבק רבות עם עצמו עד שהשלים עם הנטייה המינית שלו ויצא מהארון בפני הוריו בגיל 18. "אופיר עשה שם הפקה מטורפת ואנחנו עובדים עכשיו על הרבה מוזיקה חדשה וטובה", מגלה לנו מזעקי. "אנחנו כותבים ויוצרים הרבה תוכן והלוואי שזה יגיע לכולם. הוא בחור מוכשר בטירוף". 

הסינגל החדש, "שונא פרידות", הוא לא שיר פרידה סטנדרטי. "זה שיר שכתבתי אחרי פרידה שאני יזמתי", מספר מזעקי ל-mako. "פתאום קלטתי כמה קשה לי, שאני בדיכאון ועצוב למרות שאני יזמתי את הפרידה, וזאת הייתה הרגשה חזקה. התעסקתי עם הכאב והעצב וכתבתי שיר מהמקום הזה". 

זאת הייתה האהבה הראשונה שלך? 
"כן, היינו כמעט שנתיים ביחד. לסיים מערכת יחסים ראשונה זה לא קל, אבל היא הייתה מלמדת ובונה. מאז המשכתי הלאה והיום אני בזוגיות כמעט שנה, אבל היא לימדה אותי הרבה, בנתה אותי ויצא ממנה אחלה שיר". 

האזינו ל"שונא פרידות": 

 מילים:

ומה אם אני גם מתגעגע?
גם לי מותר לבכות כשהכל מתפרק
בחרתי לא לחשוב על איך אני טובע
מנפילות אני לומד להתחזק

תראה, גם הכאב שלנו כבר הפך למנגינות
סוף היום - מיטה ריקה
אני שונא פרידות

בלילות
איך זה בא לי בבום
אני בחרתי לקום 
אהבנו יותר מדי
רגשות קצת כבד עליי
גם כשהכל הסתדר 
אני בחרתי לוותר 
להוציא אותך מהלב 
כמו טיפש אני מתאהב 
בכאב שלנו

זוכר ימים טובים שלנו
איך ניצחנו משברים 
לקחת את הכל עליך
לא היו לי חברים

תראה, גם הכאב שלנו כבר הפך למנגינות
סוף היום - מיטה ריקה
אני שונא פרידות

בלילות
איך זה בא לי בבום...