אין תמונה
מה באמת צריך ומה לא? ההורים קבעו
אז עברת את שלב הפחד מעין הרע, או שכבר ילדת ושלחת את בן זוגך או את אמא לחנות התינוקות עם רשימה מפורטת, שמצאת ברשת והצלבת עם חברות. זהירות, ספוילר: יכול להיות שיש בה פריטים שלא תשתמשי בהם בחיים, וגם שאין בה פריטים שתצטרכי ממש. אבל אל פחד! בדיוק בשביל זה גיבשנו עבורך (בהתבסס על סקר של 2,000 גולשים באתר הורות בריטי) את רשימת הבעד ונגד - 10 פריטים שאסור לוותר עליהם, ו-10 נוספים שיעזרו בעיקר לעמלה של המוכרים. סקרנית? קדימה, לעסק. 

הנחוצים

1. שער מתקפל. כרגע הוא אמנם ב"שלב האנטריקוט", ולדמיין אותו זוחל ומחבל ברחבי הבית נראה קצת מופרך, אבל זה יגיע מוקדם מהצפוי. לכן, אם יש לכם גרם מדרגות בבית (יפה לכם) או סתם חדרים שלא כדאי שהתינוק ייכנס אליהם בלי השגחה - השער הזה הוא בגדר חובה. 

2. מוניטור. במקום לקום כל עשר דקות לוודא שהתינוק בסדר, אפשר פשוט להאציל סמכויות, ולתת למכשיר אלקטרוני לעשות את העבודה. 

אין תמונה
לראות, לשמוע ולהירגע. מוניטור וידיאו

3. סטריליזטור חשמלי. להורים שחוששים להכניס את הבקבוקים והמוצצים למיקרו, ולא בנויים להרתחות בסיר, יש פתרון בדמות סטריליזטור חשמלי, שאמנם תופס מקום על השיש אבל מקצר תהליכים בכל הקשור לתחזוקת סטוק הבקבוקים, המוצצים והפטמות. 

4. תיק החתלה עם משטח החתלה נשלף. בגינה או בקניון, דשא מלא נמלים או ספסל דביק שהשד יודע מי ישב עליו קודם - משטח החתלה נשלף מתיק ההחתלה יאפשר לכם להחליף לתינוק מבלי לאתגר את ה-OCD שלכם. 

5. מוניטור וידאו. כמו המוניטור הרגיל, עם תוספת להורים דאגנים במיוחד, שלא מסתפקים בלשמוע, וצריכים גם לראות שהכל בסדר עם הקטנצ'יק. 

6. שק שינה לתינוקותהם אמנם לא ממש מבינים שום דבר מהחיים שלהם, אבל לתינוקות יש כישרון אחד שמתבלט ממש מימיהם הראשונים: העפת שמיכות למרחקים ארוכים. מעבר לחשש הפולני האינהרנטי שהבייבי יצטנן, השמיכה עלולה גם לעוף על פניו ולהקשות עליו לנשום, ולכן שק"ש לתינוקות יכול, פשוטו כמשמעו, להציל חיים. 

אין תמונה
שק שינה לתינוק. מוצר חובה לדברי הסקר

7. מדחום לאוזן. הוא צורח, הוא בוכה, הוא לוהט מחום - אתם באמת רואים את עצמכם מפשיטים אותו ומצליחים להחזיק לו מדחום בעומק הטוסיק עד הצפצוף המיוחל? מדחום לאוזן דורש אמנם מיומנות בשימוש, אבל ברגע שמשתלטים על התורה - מדובר בהצלה ממשית. 

8. סטריליזטור למיקרו. הוא זול יותר מהסטריליזטור החשמלי, תופס פחות מקום ולא דורש מכם לעמוד על המשמר מול הכיריים, כדי למנוע מטפשת הפוסט-לידה לגרום לכם לשכוח את הסיר על האש וליצור מרק בקבוקים שרוף. 

9. טרמפולינה. מקלחת זריזה? כוס קפה בטמפרטורה שאינה מזכירה קפוצ'ינו פרדו? סתם מנוחה רגעית לידיים? נדנדה או טרמפולינה לתינוק מגדילים משמעותית את הסיכוי שזה יקרה.

אין תמונה
טרמפולינה תעניק לך מקלחת זריזה. אנחנו היינו מוסיפות גם פוף לרשימה
 

10. מגש החלפה. נכון, יש לכם שידה מפונפנת, אבל לא מעט הורים מגלים שהרבה יותר נוח להחליף על מגש-תינוקות יציב, שמתחבר למיטה או לאמבטיה של התינוק ומאפשר גישה נוחה וזריזה לחיתול. 

הבלתי נחוצים

1. נדנדת משקוף. מדובר בשילוב פסיכוטי בין ערסל לנדנדה לתינוק, ובכל מקרה - לא משהו שתצטרכו בשום צורה שהיא. לכו על טרמפולינה (ראו סעיף 9 בנחוצים) ועזבו אתכם משטויות. 

2. דלי רחצה לתינוק. זה קטן, זה אינטימי - ולפחות לפי הגולשים, לגמרי מיותר. 

3. משאבת חלב ידנית. אם את צריכה לשאוב פעמיים-שלוש בכל קדנציית ההנקה שלך, כמובן שאין מה להשקיע במשאבה חשמלית יקרה ומשוכללת. אבל אם את מתכננת לחזור לעבודה ולשאוב, או סתם לפנק את אבא בהאכלות ליליות, משאבה ידנית תתרגל בעיקר את שרירי הידיים שלך, ופחות תניב לך תפוקת חלב מרשימה. 

4. מובייל לעריסה. פילים, פיות או דובונים  - עם כל הכבוד לגירוי הראייה והשמיעה של התינוק, ההורים שהשתתפו בסקר טוענים בתוקף שמובייל הוא המצאה מיותרת, שבעיקר צוברת אבק ומדביקה אתכם לשריקת נעימות מעצבנות. 

חדרי ילדים, מובייל גובה (צילום: kidsomania.com)
חמוד ומעוצב, אך מיותר. ההורים פסקו בסקר נגד המוביילים|צילום: kidsomania.com

5. כיסא במבו. התינוק יודע לשבת? יופי, שיתכבד ויישב על כיסא תינוקות רגיל. עוד לא יודע? ובכן, למה לקנות לו כיסא? לפי הגולשים, מדובר בהמצאה מיותרת למדי, שהתינוקות לא עפים עליה במיוחד, ומומלץ גם להורים לאמץ את הגישה.  

6. מעמד לחיתולים. אתם יודעים, מעין קופסה מעוצבת, שמניחים על השידה ונותנים לחיתולים שבה לצבור אבק. מיותר, מיותר, מיותר. 

7. שמיכת עיטוף. היא טובה רק לכמה שבועות, היא יקרה למדי ולפי ההורים בסקר - בהחלט אפשר להסתפק בשמיכה רגילה ובסרטון הדרכה מיו-טיוב, שילמד אתכם לעטוף את התינוק היטב. 

תינוק עטוף בשמיכה סגולה (צילום: ideabug, Istock)
שמיכת עיטוף תעשה פלאים לתינוק הסורר, אבל אתם יכולים להשתמש בשמיכה רגילה |צילום: ideabug, Istock

8. מושכות לפעוט. לא ברור אם צורך חולני בשליטה, חרדתיות יתר מפני ריצה לכביש או ניסיון לאמן את התינוק בהליכה - בכל מקרה, הגולשים ממש לא עפו על המושכות, והציעו לשמור את הכסף לדברים שימושיים יותר וקריפיים פחות. 

9. פח לחיתולים. הוא אמנם מבטיח להשאיר את הבית נקי מריחות, ובכן, ריחניים, אבל התחזוקה היקרה והשקיות המיוחדות מקשות על תפעולו, והגולשים חרצו: החוצה מהרשימה, ומהר. 

10. מנשא. נכון, יש הורים שנשבעים שהמנשאים הציל את חייהם, במיוחד בתקופת הגזים, אבל רוב הגולשים בסקר טוענים כי מדובר בקשקוש היפי שלא ממש מועיל לאף הורה או תינוק. 

>> לכל הכתבות במדור