מטיפול נמרץ לחלל (צילום: mathcstic for children's healthcare of atlanta)
פרויקט מרגש ביוזמת האחיות בטיפול נמרץ|צילום: mathcstic for children's healthcare of atlanta
כל הורה נהנה להשתעשע במחשבה בנוגע למה הילד שלו יעשה כשיהיה גדול: רופא, אסטרונאוט או בלרינה הם רק חלק מהקלישאות שמלוות אותנו. אבל כשהילדים האלה נולדים במשקלים זעומים של פחות מקילו, ונמצאים בסכנת חיים ממשית – הפנטזיה הגדולה לא פעם מתערערת.

האחיות בפגייה שבבית החולים באטלנטה החליטו להעניק להורים לפגים תקווה ולהעלות חיוך על פניהם. אלה יצרו אילוסטרציות מרגשות ומדהימות של הפגים האמיצים בעזרת איורים מקסימים בצבעים משמחים שנתנו הצצה לעתיד הוורוד. "אני תמיד נוהגת לחשוב בגדול", אמרה ג'סיקה רייט, אחת מהאחיות, לדיילי מייל. "דווקא בגלל שהתינוקות האלה נולדו כל כך קטנים, אני מאמינה שהם נועדו לגדולות בעולם הזה".

עוד ב-9 חודשים:

>> הפך את בנו הפג לאיירון מן
>> באו לטייל בישראל וילדו בהפתעה בחודש שישי 

>> מה יקרה אם "יברח" לי בלידה?

הפרויקט המאוייר ומהרגש הזה נקרא "מהמחלקה לטיפול נמרץ ועד החלל", והוא ללא ספק הגשים את מטרתו. באחת התמונות מככבת סופיה, תינוקת מתוקה שהופכת לבלרינה. "זה גרם לה להיראות פתאום כל כך נורמלית", אמר אביה הנרגש. "האיור הזה הצליח למחוק פתאום את כל הצינורות אליהן היא מחוברת. פתאום הצלחתי לראות את התמימות שבסופיה ולא את הפגה שבמחלקה".

היופי בפרויקט הזה נובע לא רק מהכוונות הטובות, אלא מהעובדה שכל תינוק זכה ליחס אישי ולעתיד שאולי אפילו יתאים לו. כך למשל סופיה הפכה לרקדנית משום שהיא מגיעה ממשפחה של רקדנים, קרולינה שלא מספיקה לנוע בתוך העריסה "הפכה" להיות מתעמלת אולימפית, מדילין הקטנטנה שכבר הספיקה לעבור מספר ניתוחים הפכה להיות פיזיקאית וכן הלאה. "העובדה שהם נולדו מוקדם מן הצפוי לא אומרת שהם לא יוכלו לעשות כל מה שהם יירצו לעשות בחייהם", אמרה אחת האחיות ששותפה לפרויקט היפה הזה. 

מטיפול נמרץ לחלל (צילום: mathcstic for children's healthcare of atlanta)
"פתאום ראיתי את התמימות שבסופיה ולא את הצינורות שמחוברים לה"|צילום: mathcstic for children's healthcare of atlanta
מטיפול נמרץ לחלל (צילום: mathcstic for children's healthcare of atlanta)
הוא עוד יהיה אסטרונאוט. אתם תראו|צילום: mathcstic for children's healthcare of atlanta
מטיפול נמרץ לחלל (צילום: mathcstic for children's healthcare of atlanta)
"זה שהם נולדו קטנים רק מעיד שהם נועדו לגדולות"|צילום: mathcstic for children's healthcare of atlanta
_OBJ

_OBJ

9 חודשים, פרק נוסף, יום שלישי, 22:20