תשעה חודשים
העוברית הקפואה המבוגרת בעולם (צילום: פייסבוק)
"העובר הזה נוצר פחות משנה לפני האם, וזה די נחמד," אומר הרופא
|
צילום: פייסבוק

העוברית המבוגרת בעולם: אמה נוצרה ב-1992 ונולדה עכשיו

למעשה, אמא של אמה ואמה עצמה יכולות היו להיות חברות בנות אותו הגיל. מבלבל? גם אותנו, אבל יש לנו הסבר גם לזה

מערכת 9 חודשים | mako | פורסם 06:35 26.12.17 

שנה גודל אות

אמה גיבסון הקטנטנה והמתוקה היא פלא של ממש. תינוקת אחת ויחידה האוחזת בשיא עולמי. היא אמנם נולדה לפני חודש, אבל בעצם היא כבר בת 25. איך זה ייתכן? אמה היא התינוקת שנוצרה מהעובר המופרה הוותיק ביותר עד היום. מדובר בתרומה של עובר מוקפא שניתנה לזוג הצעיר במרפאת צדקה בנוקסוויל, טנסי.

"אנו מאמינים שזו החזרת העובר העתיק ביותר", אומר ד״ר ג׳פרי קיינן, בעל המרפאה שערך את הפרוצדורה. "יש ספרייה רפואית ועל פי התחקיר שלנו, אין תיעוד של החזרת עובר אחרי תקופה ארוכה מזו. העובר הזה נוצר פחות משנה לפני האם, וזה די נחמד".


אמה רן נולדה בנובמבר 2017, כמעט 25 שנים אחרי שהוקפאה כעובר. מבחינה רפואית, זמן ההקפאה של עובר אינו משמעותי, חוזרים המומחים ומסבירים. "התינוקות הם אותו הדבר", אומר ד״ר קיינן. "באופן כללי, תינוקות ההפריה משגשגים, ולעובר מוקפא יש אותם סיכויי הקלטות כמו לעובר טרי. הסכנה טמונה בתהליך ההפשרה, אך העוברים ששורדים אותה בעלי סיכויי הצלחה שווים לעבור הריון תקין.

במקרה שלפנינו מדובר בעוברים מופרים שנתרמים למרפאה הזו, מרפאת צדקה שעורכת את הפרוצדורות בחינם, ואלה עוברים שאחרת היו מושמדים, כי הזוגות שהקפיאו אותם החליטו שלא להשתמש בהם. במקום להשמידם, חלק מהזוגות מחליטים לתרום את העוברים המופרים למדע או לזוגות אחרים.

ההורים הנרגשים לא חשבו שיהיה להם סיפור כל כך ייחודי, שיעניין את כל כלי התקשורת העולמית. ״זה מדהים שעובר יכול להביא כל כך הרבה אושר לעולם,״ אומרים השניים, דתיים אדוקים, ומביטים בבתם בפליאה אמיתית. ״עובר קטן מלפני 25 שנה יכול לעשות כזה שינוי. אנחנו חושבים שזו מתנה מהאל".

>> 7 דברים שעוברים על הפטמה שלך אחרי הנקה